Work in progress choreografa Jarka Cemerka v Českém centru

10. 03. 2021 12. 03. 2021

Tvůrčí rezidence choreografa Jarka Cemerka a tanečníků Bastiena Cambona a Julie Koenig v Českém centru v Paříži. Od 10. do 12. března 2021 budou v prostorech Janáčkova sálu nacvičovat taneční představení s názvem Void Amongst Humans. V pátek 12. března také proběhne předpremiéra představení, kterou bude moct zhlédnout profesionální veřejnost.

Choreografie 

Choreografie Void Amongst Humans ukazuje dopady současné společnosti na jedince. Nikdy na Zemi nebylo tolik lidí, přesto se cítíme více osamocení než kdy jindy. Duo tanečníků vyjadřuje svými pohyby zmatení, které tento stav vytváří. Zobrazuje pocity samoty uprostřed davu. 


Jarek Cemerek 

Uznávaný choreograf, pedagog a tanečník působící po celém světě. Vystudoval klasický tanec na konzervatoři v Ostravě, choreografii a taneční pedagogiku na HAMU. Přestože uměleckou kariéru zahájil jako tanečník klasického tance (včetně sólových rolí), zaměřil se později na současný tanec (tančil např. v Tanztheater Wien, Compagnie Thor v Bruselu, Willi Dorner ve Vídni, Stadttheater Bern, v Královské opeře v Londýně a spolupracoval s choreografy jako např. Hofesh Shechter, Alexander Ekman, Cathy Marston, Crystal Pite, Jo Strømgren). Jeho choreografii Void pro BalletBoyz uvedlo Sadler’s Wells Theatre v Londýně. (J. Cemerek byl vybrán ze 160 přihlášených choreografů.) Také choreografoval pro absolventský ročník Juilliard School v New Yorku. V roce 2011 vyhrál na České taneční platformě obě ceny - Tanečník roku a Taneční inscenace roku. Coby autor, režisér a choreograf se podílel na vzniku novocirkusového představení Loser(s) v ČR (2014). V roce 2015 zvítězil v mezinárodním konkurzu na pedagogickou pozici pro New Zealand School of Dance a roku 2017 vyhrál profesuru současného tance na Univerzitě Ant. Brucknera v Rakousku. V roce 2020 vytvořil přes Zoom celovečerní choreografii pro Balettakademien Göteborg a další choreografii online pro Boston Conservatory v USA. 

Jako pedagog působil v mnoha souborech, školách a tanečních festivalech, mezi jinými v DV8, Carte Blanche, The Juilliard School v New Yorku, Conservatoire national supérieur de musique et de danse de Paris et de Lyon, New Zealand School of Dance, New Zealand Dance Company, Gothenburg Opera Dance Company, Korea National University of Arts, Dance School of Shangai Theatre Academy, KHiO Oslo, Skånes Dance Theater (Švédsko), Codarts Rotterdam, Steps on Broadway, Dance New Amsterdam a Peridance v New Yorku, Palucca Schule v Drážďanech, Balettakademien Göteborg, The Hartt University USA, The Place v Londýně, Marameo v Berlíně, Stadttheater Bern, Královská baletní škola v Dánsku, Willi Dorner Cie ve Vídni, Universiteter ve Stavangeru (Norsko), Iceland Dance Company, NorrDans (Švédsko), Laterna magica v Praze, Masterclasses in Prague Darji Klimentové, ProART festival.


Julie Koenig

Julie Koenig dva roky trénovala v ženevském juniorském baletním souboru. Od září 2012 je interpretkou různých francouzských i zahraničních tanečních souborů (Skanesdansteater – Švédsko, Junk Ensemble – Irsko, Attic projects – Irsko, La Vouivre či Ballet du Nord/CCN de Roubaix pod vedením Sylvaina Grouda).Bastien Cambon

Bastien Cambon dva roky trénoval v ženevském juniorském baletním souboru. Od roku 2011 tancoval v několika francouzských a italských souborech pod vedením různých choreografů (Loris Petrillo, Simona Bucci, Marco Chenevier a Françoise Maimone).


Informace o události

  • Název události: Work in progress choreografa Jarka Cemerka v Českém centru
  • Datum: 10. 03. 2021 12. 03. 2021
  • Místo konání: České centrum Paříž

Podobné události