Instagram Live s Markem Šindelkou

Čt 11. 02. 2021 19:00 Online událost

Český spisovatel Marek Šindelka představí na Instagramu ve čtvrtek 11. února v 19 hodin svou nejnovější knihu Únava materiálu za přítomnosti nakladatelky Olimpie Vergerové z vydavatelství Éditions des Syrtes.

Setkání je organizované a moderované literárním blogerem Anthonym Lachegarem z Nice (@serial_lecteur_nyctalope) jako součást série živých setkání, která se snaží sblížit milovníky knih a podpořit nezávislá vydavatelství. 

Kdy a kde?

Ve čtvrtek 11. února 2021 v 19h.

Živé vysílaní proběhne na Instagramovém účtu @VLEEL_  


Jak se zúčastnit?

Pro účast na této akci se prosím zaregistrujte prostřednictvím tohoto formuláře.


Setkání uvede Olimpia Verger z vydavatelství Éditions des Syrtes a poté bude následovat rozhovor s Markem Šindelkou o jeho románu Únava materiálu. Tlumočení do/z francouzštiny zajistí naše kolegyně Eva Petráková z Českého centra v Bruselu. 


Marek Šindelka: Únava materiálu

Překlad z češtiny: Christine Laferrière 

Francouzské vydání: nakladatelství Éditions des Syrtes (září 2020) 

Kniha je dostupná ve Francii v 219 nezávislých knihkupectvích. Dostupnost si můžete zkontrolovat na Place des libraires

Román vykresluje prostředí migrace a nabádá své čtenáře, aby se vžili do situace migranta. Neexistuje zde politická, ekonomická ani morální reflexe, dílo je záměrně napsané tak, aby každá věta oslovovala čtenáře a nutila ho žít s hrdinou. Síla románu nadějného českého spisovatele Marka Šindelky spočívá v hlubokém prožívání příběhu. Čtenář je stržen chladem, hladem, úzkostí a zoufalstvím toho, co autor nazývá "černým svědomím Evropy". Beze jména, bez země a bez cíle se hrdinové stávají archetypy migrantů. 

Marek ŠINDELKA (1984) vystudoval kulturní studia na Univerzitě Karlově v Praze, poté scénáristu na Akademii kinematografie FAMU – největší divadelní akademii v České republice. Jeho první básnická kniha byla vydána v roce 2006 a byl za ní oceněn Cenou Jiřího Ortena. Je dvojnásobným držitelem prestižní ceny Magnesia Litera, nejvýznamnější literární cenou v České republice.    

Informace o události

  • Název události: Instagram Live s Markem Šindelkou
  • Datum: Čt 11. 02. 2021
  • Čas: 19:00
  • Adresa: Online událost

Podobné události