Global Science Café no. 5: Vividbooks

Út 16. 03. 2021 18:00 Online událost

POZOR: ZMĚNA DATA! České centrum Paříž Vám přináší další přednášku ze série Global Science Café. Tentokrát na téma Vividbooks – použití moderních technologií ve vzdělávání aneb jak vypadá budoucnost školství?

Změna data!

Omlouváme se, ale kvůli nemoci proběhne GSC v náhradním termínu: 16. března  

Kdy a kde?

Online prostřednictvím Facebooku dne 16. března od 18h

Vividbooks 

Nadchnout děti pro fyziku nemusí být věda. Seznamte se s Vividbooks, interaktivními učebnicemi s rozšířenou realitou! Vividbooks kombinují kvalitní edukativní obsah se současným designem a moderními technologiemi, které umí děti zaujmout. Rozšířená realita jako kouzlem přivede k životu i zdánlivě nudný fyzikální obrázek – a právě tehdy dítě dostane chuť dozvědět se víc. Interaktivní lekce pak podporují žáky v aktivním učení a přemýšlení o světě kolem nich. Společně s učiteli tak Vividbooks pomáhají dětem odhalit pravé krásy fyziky.
Petra Bakajsová

Petra je ředitelka Základní školy Livingston v Praze-Čakovicích. Na škole začínala jako učitelka angličtiny a ICT koordinátorka. Mezi lety 2015 a 2018 působila jako certifikovaná lektorka pro Apple ve školství, kdy měla možnost spolupracovat s řadou škol a učitelů po celé České republice. Ve spolupráci s NIDV vedla dva ročníky úspěšného cyklu seminářů Učitel a/nebo tablet a pravidelně vedla workshopy na této konferenci. Je certifikovaným školitelem společnosti Apple pro školství a členkou prestižní komunity učitelů a vzdělavatelů z celého světa Apple Distinguished Educators. Od 11. března 2020 už několikrát úspěšně převedla svou školu do online prostředí. Spolu se svými kolegy vytvořila a průběžně zdokonaluje systém zapojování dětí do školy na dálku.

Vítek Škop 

Vítek je grafický designér, absolvent UMPRUM a popularizátor užitečného designu. Za sebou má zahraniční stáže v Londýně, Barceloně a New Yorku. Na té poslední začal tvořit projekt Vividbooks, který později představil jako svoji diplomovou práci a vytvořil z něj úspěšnou společnost. Vividbooks jsou interaktivní učebnice pro děti a jejich cíl je jednoduchý – udělat vědní obory pro děti ve školách po celém světě trochu zábavnější.

O Global Science Café

Global Science Café Czech Centres (GSC) je cyklus populárně-vědeckých přednášek a debat s nejlepšími českými vědci, inovátory, ekonomy a dalšími významnými osobnostmi je pořádaný Českými centry a sdílený v rámci celé sítě. Jde o neformální fórum určené k diskuzi nad současnými vědeckými  a společenskými otázkami.   

GSC je aktuálně vysíláno v anglickém jazyce v online formátu 1x za dva měsíce

Informace o události

  • Název události: Global Science Café no. 5: Vividbooks
  • Datum: Út 16. 03. 2021
  • Čas: 18:00
  • Adresa: Online událost

Podobné události