Czech Photography Masterclass s Bárou Prášilovou

St 24. 02. 2021 Online událost

Zveme Vás na další akci ze série Czech Photography Masterclass na Instagramu - tentokrát s českou fotografkou Bárou Prášilovou.

Kdy a kde?

Ve středu 24. února 2021 po celý den.

Akce se koná na Instagramu Českého centra v Paříži. 

Jak se zúčastnit

Sledujte České centrum i Báru Prášilovou na Instagramu. Zapojte se do Masterclass a diskuse s fotografkou nahráním vlastních fotografií pod hashtagem #masterclassprasilova. Fotografka následně vybere několik snímků s tímto hashtagem a okomentuje je ve finálním videu, které na Instagram nahrajeme několik dní po skončení Masterclass.

O fotografce 

Bára Prášilová je vizuální umělkyně se zaměřením na fotografii a film. Její surreálné a mnohovrstevnaté fotografie a krátké filmy balancují na pomezí precizní krásy a znepokojivé symboliky. Jsou výsledkem pečlivého plánování a náročného procesu výroby vlastních rekvizit, které se často stávají součástí fotografických instalací, které vystavuje doma v zahraničí. V roce 2014 získala prestižní mezinárodní ocenění Hasselblad Master a od stejného roku i zasedala v porotě této soutěže. Kromě osobní tvorby se věnuje i zakázkám, které nesou její výrazný rukopis. Kampaň, kterou vytvořila pro Národní divadlo, bylo oceněno prestižní porotou v New Yorku, její snímky byly součástí limitované edice v Ikea po celém světě a její první režijní počin pro Tanec Praha byl oceněn bronzovým Clio Awards v Los Angeles.  

O projektu 

Síťový projekt Českých center Czech Photography Masterclass představuje současnou českou fotografii formou série online workshopů (masterclass) s řadou výrazných českých fotografů. 

Czech Photography Masterclass probíhá souběžně na instagramových profilech Českých center po celém světě.

Jednodenní online masterclass se skládají ze série instagramových příspěvků vybraných českých fotografů. Ve svých příspěvcích se autoři s diváky dělí o svůj přístup k fotografii, vysvětlí konkrétní techniky fotografování nebo přiblíží, jak pomocí fotografie efektivně a zajímavě vyprávět příběhy.


Informace o události

  • Název události: Czech Photography Masterclass s Bárou Prášilovou
  • Datum: St 24. 02. 2021
  • Adresa: Online událost

Podobné události