Czech Photography Masterclass s Pavlem Baňkou

St 16. 12. 2020 10:00 Online událost

Síťový projekt Českých center Czech Photography Masterclass představuje současnou českou fotografii formou série online workshopů (masterclass) s řadou výrazných českých fotografů. Příští masterclass se bude konat 16. prosince a naším hostem bude Pavel Baňka.

Síťový projekt Českých center Czech Photography Masterclass probíhá souběžně na instagramových profilech Českých center po celém světě.

Jak to probíhá

Jednodenní online masterclass se skládají ze série instagramových příspěvků vybraných českých fotografů. Ve svých příspěvcích se autoři s diváky dělí o svůj přístup k fotografii, vysvětlí konkrétní techniky fotografování nebo přiblíží, jak pomocí fotografie efektivně a zajímavě vyprávět příběhy.

Jak se zúčastnit

Sledujte České centrum i fotografa na Instagramu. Uživatelé Instagramu se do masterclass a diskuse s fotografem mohou zapojit v daný den nahráním vlastních fotografií pod hashtagem #masterclassJMENOFOTOGRAFA. Fotograf/ka následně vybere několik snímků s tímto hashtagem a okomentuje je ve finálním videu, které na Instagram nahrajeme několik dní po skončení konkrétní masterclass.


Příští Czech Photography Masterclass...

16. prosince 2020: Pavel Baňka

Do Masterclass Pavla Baňky (@banka.pavel) se můžete zapojit 16. prosince pod hashtagem #MasterclassBanka. 

Pokusím se sdílet s vámi svůj vlastní příběh mne jako fotografa a hledače tajností tohoto média, které je vlastně hledáním sebe sama. Můj příběh je specifický tím, že jsem s fotografií začal bez jakýchkoli škol v oboru, ale postupně se stala nejvýznamnější náplní mého života. Začal jsem vystavovat, doma, později ve světě, hlavně v USA a také fotografii učit, především jako visiting professor na různých universitách v USA, GB a později, již pravidelně doma v Česku. (Pavel Baňka)


Již proběhlé masterclass...

2. prosince 2020: Alžběta Jungrová

5. masterclass patří Alžbětě Jungrové (@jungrovaalzbeta) s hashtagem #MasterclassJungrova. Záběr Alžběty Jungrové je široký, věnuje se dokumentární a reportážní fotografii, ale fotí také komerčně či se zabývá volnou tvorbou. Masterclass se bude soustředit na témata jako je práce se světlem nebo fotografii zaměřenou na emoce.

18. listopadu 2020: Ivan Pinkava

Ivan Pinkava (@ivanpinkava) je především umělecký fotograf, jeho masterclass se soustředí na interpretaci fotografií, na symboliku jejich obsahu či abstraktní vyjádření emocí a lidských osudů. Uživatelé se k masterclass mohou připojit se svým fotografiemi pod hashtagem #MasterclassPinkava.

4. listopadu 2020: Roman Vondrouš

Třetím v pořadí je fotoreportér Roman Vondrouš (@roman_vondrous_photographer), který se věnuje sportovní fotografii, ale svůj Masterclass zaměří především na práci s barvou. Zúčastnit se můžete pod hashtagem #MasterclassVondrous.

21. října 2020: Libuše Jarcovjáková

Druhou zúčastněnou fotografkou v pořadí je Libuše Jarcovjáková (@libusejarcovjakova), ta bude své příspěvky na téma "neobyčejné fotografie obyčejného" sdílet pod hashtagem #MasterclassJarcovjakova.

7. října 2020: Marie Tomanová

Projekt zahájilo ČC Berlín ve spolupráci s fotografkou Marií Tomanovou (@marietomanova), jež působí v New Yorku. Téma první masterclass je portrétová fotografie – Marie Tomanová představí svůj osobitý přístup k focení portrétů, vysvětlí jak navázat vztah s modelem či jak v pozici fotografa efektivně využívat Instagram. #MasterclassTomanova

Informace o události

  • Název události: Czech Photography Masterclass s Pavlem Baňkou
  • Datum: St 16. 12. 2020
  • Čas: 10:00
  • Adresa: Online událost

Podobné události