České filmy na festivalu krátkometrážních filmů v Clermont-Ferrand

29. 01. 2021 06. 02. 2021 Online událost

Při příležitosti konání 43. ročníku Mezinárodního festivalu krátkometrážních filmů Clermont-Ferrand vás České centrum v Paříži zve na promítání českých snímků, které byly vybrány do letošního oficiálního programu. Festival se koná online od 29. ledna do 6. února 2021.


České filmy v oficiálním programu

V kategorii Mezinárodní soutěž bude představen krátký, pětiminutový snímek Pračka animátorky Alexandry Májové, která film režírovala, produkovala a také se podílela na tvorbě scénáře a vtipně tak zpracovala podobenství mezilidských vztahů.

České zastoupení v kategorii Young Audience zaujímá film Lístek, coby studentský počin režisérky Aliony Baranovy z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Aliona nám představuje příběh velkého námořníka, který si díky malému lístku vzpomíná na svůj domov.

Dalším filmem vybraným pro kategorii diváckých cen je studentský snímek Plus jeden od Myroslavy Klochko z FAMU v Praze, který se zaměřuje na pocity a myšlení těhotné ženy, která zjišťuje, že její miminko bude neobyčejné.

České projekty na Euro Connection

V rámci koprodukčního fóra Euro Connection letos uvidíme dva projekty. První nese název O krávě. Tato animovaná koláž nám přináší pravdivé příběhy ze života krav režírované Pavlou Baštanovou a produkované Máriou Môťovskou ze společnosti MAUR film. Turista, slovinsko-český hraný film Luna Sevnika vypráví o složitém vztahu adolescentního syna a jeho otce, na české straně koprodukovaný společností PINK.

Poznejte filmaře ze střední Evropy

Zveme vás také na diskuzní panel Meet the Central European Filmmakers na jehož organizaci se podílí i Státní fond kinematografie, kde budou představeni vedle slovinských a slovenských, také všichni výše zmíněni čeští umělci. Za českou stranu debatu moderuje Vítězslav Chovanec.

Jak se festivalu zúčastnit?

  • Registrací a následným zakoupením jedinečné vstupenky v hodnotě 12 EUR na stránce festivalu se Vám dostává možnosti přístupu na platformu po celou dobu trvání festivalu
  • Snímky bude moci zhlédnout u vás doma buď samostatně nebo jako celek online, každý film je možné zhlédnout pouze jednou

Informace o události

  • Název události: České filmy na festivalu krátkometrážních filmů v Clermont-Ferrand
  • Datum: 29. 01. 2021 06. 02. 2021
  • Adresa: Online událost

Podobné události