Virtuální česká knihovna

24. 03. 2020 31. 12. 2020 Online událost

Po zrušení jarního knižního veletrhu jsme pro milovníky literatury založili na Facebooku skupinu Librairie tchèque virtuelle. Přijměte pozvání do našeho virtuálního literárního salónu, ve kterém můžete sdílet novinky a diskutovat o české literatuře!

 

Po zrušení pařížského jarního knižního veletrhu jsme se rozhodli uspořádat si náš vlastní virtuální literární salón a založili jsme facebookovou skupinu pro milovníky české literatury. Skupina dnes čítá téměř 600 členů a je stále aktivní. Přidejte se ke skupině Librairie tchèque virtuelle na Facebooku, aby vám neunikly žádné novinky z české literatury ve francouzštině !

 

V březnu 2020...

Nedávno jsme měli, po dvanáctileté pauze, otevřít český stánek na pařížském knižním veletrhu Livre Paris. Po jeho zrušení se měl český program za účasti mnoha autorů a autorek přesunout do prostor Českého centra, kde jsme ve spolupráci s knihkupectvím Le Chat Pitre plánovali otevřít české knihkupectví, které mělo nabídnout veškerou dosud přeloženou a dostupnou českou literaturu ve francouzštině. Nic z toho se bohužel nemůže v tuto chvíli uskutečnit.  

Naštěstí nám obzvláště teď může být literatura dobrým společníkem! V období všeobecné izolace, které je pro četbu jako stvořené, jsme se rozhodli vytvořit virtuální prostor, ve kterém vám budeme nabízet a kde i vy můžete sdílet aktuality z české literatury ve francouzštině: nové překlady, rozhovory s autory, články z médií, kritiky, literární ceny a soutěže, literární objevy, ale i vaše oblíbené knihy, tipy a návrhy... Náš výběr bude eklektický a budeme se snažit pokrýt různé žánry, od fikce, dětské literatury, až po komiks. 

Přidejte se ke skupině Librairie tchèque virtuelle na Facebooku, aby vám neunikla žádná novinka z české literatury ve francouzštině! 

Čtenáři, autoři, překladatelé i nakladatelé, všichni jste vítáni!

 

Na podzim 2020...

S podzimem a druhou vlnou epidemie bohužel opět přišla restriktivní opatření. 

Naše skupina neztratila po první vlně epidemie důvod své existence a je stále aktivní. Dnes čítá téměř 600 členů, kteří zde sdílí novinky, nové překlady nebo tipy na své oblíbené knihy, které by rádi představili francouzskému publiku. 

Vítejte v naší virtuální české knihovně - Librairie tchèque virtuelle ! 

 

Na tomto projektu spolupracujeme s :

CzechLit - Centre littéraire tchèque/České literární centrum
Librairie Le Chat Pitre
Radio Prague International en français
Česká centra/Czech Centres
Velvyslanectví ČR v Paříži / Ambassade de la République tchèque à Paris


Partneři této události

Informace o události

  • Název události: Virtuální česká knihovna
  • Datum: 24. 03. 2020 31. 12. 2020
  • Adresa: Online událost

Podobné události