Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.6.2017 19:30

Zpověď zapomenutého

Promítání dokumentárního filmu Zpověď zapomenutého za přítomnosti režiséra Petra Václava v rámci festivalu Czech-In. Po projekci si nenechte ujít debatu s Petrem Václavem.

 

Dokumentární
Česko, Francie / 2015 / 79 min / v původním znění s francouzskými titulky
Režie: Petr Václav

Nový dokument Petra Václava zachycuje vznik inscenace opery a představuje vzestup a pád Josefa Myslivečka, přítele a učitele W. A. Mozarta. Na jaře roku 2013 operu Olimpiade uvedlo Národní divadlo v Praze, Dijonu, Caen a Luxembourgu v nastudování přední evropské režisérky Ursel Hermann, dirigenta Václava Lukse a jím vedeného Collegia 1704.

 

 

 

 

 

 

Josef Mysliveček

V Itálii složil třicet oper, deset oratorií, symfonie, overtury a množství komorní a chrámové hudby. Byl o devatenáct let starším přítelem Wolfganga Amadea Mozarta a významně ovlivnil jeho hudbu. Přesto byl Italy i Čechy v průběhu devatenáctého a dvacátého století téměř zapomenut. Přitom Josef Mysliveček nesporně patří k nejslavnějším evropským skladatelům druhé poloviny 18. století.  Režisér Petr Václav nahlíží do duše skladatele ve filmu, který se odehrává mezi italskými exteriéry, kde Mysliveček žil, a hudebními zkušebnami, v nichž dirigent Václav Luks a jeho Collegium 1704 právě nastudovaů Myslivečkovu operu Olimpiade. Ta posléze získala nominaci na operního Oscara, prestižní The International Opera Awards.

 

Promítání je součástí filmového festivalu Czech-In, který představí od 9. do 16. 6. 2017 výběr toho nejlepšího z nejnovější české a slovenské filmové produkce.

 

Janáčkův sál

Vstupné: 5 €

Snížené : 3 €

 

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

12.6.2017 19:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala