Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.1.2019 19:00

Zeurítia & Libor Šmoldas

25. 1. 2019: Koncert dua Zeurítia & Libor Šmoldas v Paris-Prague Jazz Club! // Jazz, bossa nova

 

 

Vendula Šmoldasová (alias Zeurítia) – zpěv

Libor Šmoldas – kytara

 

Zeurítia a Libor Šmoldas jsou na pódiu párem, který Vás okouzlí. Uslyšíte kombinaci jedinečně zabarveného hlasu a brilantní jazzové kytary. Můžete se těšit na brazilskou bossanovu v portugalštině, jazzové písně v angličtině a v českém jazyce písně z vlastní tvorby. Nadchne Vás jejich společná improvizace a jiskrná lehkost komunikace. 

Vendula Šmoldasová alias Zeurítia je jazzová zpěvačka. Kromě jazzu vešla ve známost především zpěvem brazilské bossa novy v autentické portugalštině (album Zeurítia, Animal Music, 2008) a vlastní tvorbou na pomezí folku, popu, bossy a jazzu (album Weightless, NEWPORTLINE, 2015).

Zeurítia se obklopuje špičkovými muzikanty naší jazzové scény, v první řadě svým manželem, kytaristou Liborem Šmoldasem. Koncertuje nejen v českých klubech, ale i v Evropě (Irsko, Polsko, Maďarsko) či v Austrálii a USA. Vystudovola Konzervatoř a VOŠ Jaroslava Ježka v Praze, učila se také na jazzových workshopech a soukromých lekcí v New Yorku, Německu a Anglii. Nyní pracuje na svojí nové desce, která vyjde na podzim 2019.

Libor Šmoldas je přední český jazzový kytarista, jeho koncertní aktivity zahrnují čtyři kontinenty, mnoho světových metropolí, každoroční turné v USA a Austrálii, věhlasné světové kluby jako Pizza express, Smalls, Iridium, Blue Note, Dear Head Inn, Bennetts Lane či působení na festivalech Pražské Jaro, Prague Proms, Brno Jazz Fest, Bohemia Jazz Fest, Struny Podzimu a Janáčkův Máj. Spolupracuje s komletní českou jazzovou špičkou (včetně například Ondřeje Pivce, Roberta Balzara či Davida Dorůžky), hraje a nahrává také se světovými muzikanty jakými jsou George Mraz, Jeff Ballard, Sam Yahel, Bobby Watson, Adam Nussbaum, Brian Charette či Jay Anderson. Český i mezinárodní tisk se shoduje na jeho vysokých kvalitách a předním postavení mezi evropskými jazzovými kytaristy.

Odkazy:

Web Zeurítia

Web Libor

Zeurítia FB

Libor FB 

Videa:  Youtube kanál

První koncert v Paris-Prague Jazz Clubu ve spolupráci se společností Gigscene.

 

Paris-Prague jazz club

Paris-Prague jazz club se nachází v klenutém sklepení Českého centra Paříž, v samotném srdci francouzského hlavního města ve čtvrti Saint-Germain-des-Prés, která je tradiční pařížskou kolébkou jazzu již od 50. let 20. století. 
Svou činnost započal před 17 lety, a to 9. listopadu 2001. Od té doby se stal jedním z oblíbených míst milovníků jazzu ve Francii. Paris-Prague jazz club je také vyhledávaným místem pro setkávání Francouzů s Čechy i Slováky. Klub nabízí možnost drobného občerstvení a vaši žízeň uhasí české pivo Budweiser Budvar za příznivou cenu.

Přidružený dramaturg: David Rolland

Koncert připraven ve spolupráci s GIGSCENE  www.gigscene.net

Klub otevírá každý pátek od 19 h do půlnoci.
Hudba začíná ve 20 h.

Happy hours od 19 h do 21 h.

Vstupné: 5 €
Snížené: 3 €
Platba kartou není možná.

Oficiální partner: Budweiser Budvar

 

 

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

25.1.2019 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala