Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.10.2016 - 23.10.2016

Z. Baladrán, J. Thýn a E. Koťátková na veletrhu Paris Internationale

Výstavní stánek pražské galerie Hunt Kastner

 

 

 

Druhý ročník Paris Internationale se uskuteční na Avenue d’Iéna 51, v soukromém hotelu o 3000 m2 postaveném v roce 1897 architektem Ernestem Sansonem. Hotel v minulosti vlastnil filantrop Calouste Gulbenkian, který do něho na počátku 20. století umístil svoji sbírku. Od 19. do 23. října bude na čtyřech podlažích této budovy vystavovat 60 účastníků, z toho 53 galerií a 7 neziskových organizací, pocházejících z 19 různých zemí.

 

Stejně jako předchozí první ročník se i tentokrát Paris Internationale koná v jedné z pařížských haussmannových budov, a ctí tak tradici pařížských veletrhů a vymaňuje se z řad současných konvenčních výstav. Budova pod jednou střechou seskupuje mozaiku rozličných děl a sdružuje takcelou řadu uměleckých sfér, které odráží různorodost účastníků.

 

Vzhledem k tomu, že Paris International upřednostňuje specifičnost před neutralitou, návštěvníci veletrhu naleznou unikátní díla v podobě uměleckých kousků s vlastní historií. Přes staré služební pokoje s industriálním nádechem až po dřevem obložené knihovny a neoklasicistní koupelny, duch těchto míst zasazuje veletrh do kontextu, který vzbuzuje zvědavost a chuť k objevování každičkého zákoutí budovy.

 

Veletrh Paris Internationale, který se zrodil ze společné vůle pěti galerií – Crèvecoeur, High Art, Antoine Levi a Guillaume Sultana v Paříži, a Gregor Staiger v Zürichu – přichází se záměrem vytvořit alternativní veletrh, na kterém se mohou společně vyjádřit různé a navzájem se doplňující intuice umělecké tvorby. Veletrh Paris Internationale reaguje na současné klima uměleckých veletrhů z hlediska přijetí umění a umělecké tvorby a pokouší se o znovuvyjednání podmínek pro současné umění a o úpravu jeho ekonomie.

 

Od středy 19. října do soboty 22. října 2016

Otevřeno pro veřejnost: 12h-20h

 

Neděle 23. října 2016

Otevřeno pro veřejnost: 12h-18h

 

Paris Internationale

51, avenue d’Iéna

75116 Paříž

http://parisinternationale.com

Místo konání:

Paris Internationale

Datum:

Od: 19.10.2016
Do: 23.10.2016

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala