Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.10.2016 20:30

Z děl českých skladatelů

Koncert Žesťového ansámblu Symfonického orchestru Orléansu, s varhaníkem Frédéricem Desenclosem.

 

Žesťový ansámbl byl utvořen skupinou devíti členů Symfonického orchestru Orleánsu v čele s Mariem Stieghorstem jako uměleckým a hudebním ředitelem. Všichni členové ansámblu se vedle své koncertní činnosti věnují i výuce hry na nástroj na hudebních školách Departmánu Loriet nebo na Konzervatoři Orléans.

Program koncertu je zasvěcen dílům předních českých skladatelů, jako jsou Dvořák, Janáček, Martinů a Smetana. Na varhany doprovází Frederic Desenclos.  

Frédéric Desenclos je synem skladatele Alfreda Desenclose. Studoval hru na varhany (pod vedením Gastona Litaize a André Isoira), skladbu a dějiny hudby na Pařížské konzervatoři. V roce 1992 se umístil na Evropské varhanní soutěži v Boltonu (Concours d'orgue européen, Velká Británie) a v roce 1994 získal cenu na Mezinárodní soutěži varhaníků v Odense (Internationale Orgel Konkurrence, Dánsko).

Byl jmenován varhaníkem Královské kaple zámku Versailles a hudebním konzultantem v Centru barokní hudby ve Versailles, kde také vyučuje hru na varhany na místní konzervatoři. Vyučuje i na Konzervatoři Orléans a na Hudební škole Orsay. 

 

Koncert se koná v rámci projektu "František Kupka (1871-1957) a Beaugency".

 

Vstupné: 10 € / 6 €

 

Klášterní kostel Notre-Dame

Rue de l'Abbaye

45190 Beaugency

 

Kontakt: 02 38 44 62 64, service.patrimoine@ville-beaugency.fr

 

Místo konání:
Beaugency
Datum:

19.10.2016 20:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala