Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.6.2018 - 12.8.2018

Výstava prací studentů Institutu tvůrčí fotografie

Výstava Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě představuje díla současných studentů, absolventů a bývalých studentů, kteří se již prosadili na mezinárodní scéně. Výstava probíhá v rámci festivalu Transphotographiques 2018.

 

 

Institut tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě

Výstava Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě představuje díla současných studentů,  absolventů a bývalých studentů, kteří se již prosadili na mezinárodní scéně. Institut je druhou nejstarší univerzitou specializující se na fotografie v České republice (a také třetí nejstarší ve všech zemích střední a východní Evropy).
Nabízí více než 220 zahraničním studentům široké spektrum oborů, studenti jsou vyučeni jako fotografové, reklamní fotografové, profesoři uměleckých škol, kurátorové muzea a galerie.
Festival Transphotographiques již představil výstavy bývalých studentů Terezy Vlčkové (2008), Dity Pepe (2009) a Báry Prášilové (2009).

Výstava IN / OUT představuje širokou škálu současných trendů ve fotografování, především, české, slovenské a polské. Fotografie v této výstavě vyvolávají otázky týkající se identity, mládeže a dospělosti, významné duševní proměny po celou dobu života, ztráty času, osobní ztráty, izolace a osamělosti v celém životě, moderní společnost, stejně jako bezpodmínečná láska, velký soucit a oběť. Vystavením křehkosti odhalují vytrvalost a vytrvalost lidstva.

 

Více informací naleznete zde:
http://www.itf.cz/index.php?text=1015-int-ext-studenti-a-absolventi-itf-v-lille
http://www.transphotographiques.com/

Místo konání:
Palais Rihour, Rue du Palais Rihour, 59800 Lille
Datum:

Od: 7.6.2018
Do: 12.8.2018

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala