Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.11.2018 18:00 - 2.12.2018 18:00

Tereza Lochmann: Výstava Outside Our

Česká výtvarnice Tereza Lochmannová, absolventka pražské UMPRUM a pařížské École Nationale Supérieure des Beaux Arts (ENSBA), bude prezentovat svoje dílo ve Villa Emerige v rámci skupinové výstavy Outside Our (kurátor Gaël Charbau) od 7. listopadu do 2. prosince.

 

 

TEREZA LOCHMANNOVÁ

Tereza Lochmannová (*1990, Praha) vystudovala pražskou UMPRUM a v roce 2017 absolvovala/diplomovala na École Nationale Supérieure des Beaux Arts (ENSBA) v Paříži v ateliéru grafiky a malby. 

Vystavuje v Paříži i v Praze od roku 2014, její práce byly představeny na příklad v rámci kolektivních výstav LUBOK (2016, Galerie Dukan, Lipsko) a Éclosion (2017, Galerie Joseph, Paříž). Uskutečnila několik samostatných výstav, v roce 2016 Animal Militaris (Galerie Artinbox, Praha) a 7xJack (Espace Canopy, Paříž) a v roce 2017 diplomovou instalaci Don't Grow Up (ENSBA, Paříž). V současné době žije a pracuje v Paříži.

Tereza je rovněž autorkou projektu Jazzdog – redesignu Paris-Prague jazz clubu.

TVORBA

Ve své tvorbě se zaměřuje na velkoformátové dřevořezy, které zpracovává a tiskne neortodoxními metodami. Grafický proces v nich téměř obrací naruby, používá malířské prostředky a tiskne často pouze v jediném exempláři. Výsledné obrazy tak mohou být nazývány « graphic paintings ». Přestože se hlásí k silné středoevropské dřevorytecké tradici, má za cíl od klasických postupů vybočit a přispět k jejímu začlenění jako právoplatné, živé a tvárné disciplíny do současného umění.

Po obsahové stránce práce Terezy Lochmannové vycházejí z hraničních životních situací. Častým tématem je také tenká hranice mezi člověkem a zvířetem. Lidská křehkost obecně a k ní protikladné násilí leží v jádru inspirace pro mnohé obrazy, v nichž lze najít i jistou dávku sebeironie. Pes jako nejcivilizovanější a zároveň nejdegenerovanější živočich se opakovaně vyskytuje ve více či méně důležité roli a stává se tak jakýmsi volným průvodcem celou tvorbou.

 

Více informací o umělkyni: http://terezalochmann.com/

Více informací o výstavě: http://revelations-emerige.com/    

 

 

Místo konání:

19 rue Michel Le Comte 75003 Paris, France

Datum:

Od: 7.11.2018 18:00
Do: 2.12.2018 18:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala