Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.6.2019 - 29.6.2019

Výstava : 12 světů v Châteaudun

Tvorba 12 českých ilustrátorů dětských knih bude představena během měsíce června ve francouzském městě Châteaudun. Výstavu bude doprovázet tvůrčí dílna pro děti na téma Lichožroutů pod vedením Galiny Miklínové, v sobotu 15. června od 14 hodin.

 

Výstava 12 světů si dala za cíl předvést francouzskému publiku současnou českou ilustraci pro děti. Představuje 12 autorů s výrazovou specifikou, autorů umělecky svébytných, přirozeně překračujících hranice ilustrace směrem k dalším technikám a médiím – k volné kresbě, ke grafice, koláži, komiksu, k autorské knize, k textilnímu výtvarnictví nebo k animovanému filmu.

12 autorů je vesměs mladší a střední generace, nicméně na svém kontě mají mnozí z nich už dlouhou řadu úspěšných realizací, ať knižních (jako Pavel Čech nebo Renáta Fučíková), filmových (Galina Miklínová), výstavních (David Böhm a Jiří Franta) nebo multimediálních (Petr Nikl); někteří se prosadili přirozeně i v zahraničí (Lucie Lomová).
 

 

Vystavující

David Böhm, Pavel Čech, Dan Černý, Lucie Dvořáková, Renáta Fučíková, Vendula Chalánková, Lenka Jasanská, Lucie Lomová, Galina Miklínová, Petr Nikl, Jaromír Plachý, Vhrsti

 

 

 

Program

VÝSTAVA : 4-29/6/2019 

VÝTVARNÁ DÍLNA PRO RODIČE S DĚTMI S GALINOU MIKLÍNOVOU : 15/6/2019 ve 14h

Pro děti od 8 let.

 

 

Vstup zdarma

Místo konání:
Médiathèque de Châteaudun 36, boulevard Grindelle 28200 Châteaudun
Datum:

Od: 4.6.2019
Do: 29.6.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala