Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.6.2018 19:30 - 31.8.2018

100 let českého designu

České centrum Paříž připravilo pro letní sezónu retrospektivní výstavu českého a československého designu posledních 100 let. Výstava se koná v rámci oslav výročí sta let od vzniku Československa.

Vernisáž se bude konat ve čtvrtek 7. 6. 2018 v 19:30 za účasti Heleny Koenigsmarkové, ředitelky Uměleckoprůmyslového musea v Praze a kurátorů výstavy Jakuba Berdycha Karpelise & Josefa Tomšeje (Qubus design studio).


THE STORY OF CZECH DESIGN FROM CUBISM TO THE 21ST CENTURY

Česká centra zorganizovala výstavu při příležitosti 100. výročí založení Československé republiky, která představuje vývoj designu v českých zemích a prezentuje výrobce, firmy a jejich ikonické designové produkty. Některé vybrané předměty tvoří kulturní památky a hrály významnou roli při vytváření české identity. Koncept projektu vytvořilo Qubus design studio (Jakub Berdych Karpelis & Josef Tomšej), Iva Knobloch, Štěpán Malovec a Sandra Karáscony.

Všichni designéři a kurátoři jsou výraznými tvůrčími osobnostmi a na domácí scéně jim jejich práce vynesla mnohá ocenění.

Vybrané produkty budou k zakoupení v  POP-UP SHOPU Českého centra Paříž.

 

 

 

 

 

 

Design v českých zemích 1900-2000

Výstava koncepčně vychází z  publikace Design v českých zemích 1900-2000, kterou připravilo Uměleckoprůmyslové museum v Praze. Umožňuje souhrnně vidět ,století designu‘ na území českých zemí, seznámit se s pestrou strukturou a sítí lidí, spolků, výrobních subjektů a dalších institucí, které se designem zabývaly a dosud zabývají. Dovoluje nahlédnout do jejich osudů skrze předměty, které tvoří kulturní a civilizační paměť a identitu.
Výstavu doplňuje kolekce živoucích ikon českého designu – předmětů, které jasně prokázaly svou nadčasovou kvalitu mimo jiné i tím, že se stále anebo znovu vyrábějí.

 

 

 

 

 

 

Design je fenoménem, který - i když je uměleckou disciplínou - intenzivně reflektuje společenské a politické pohyby doby. Při příležitosti oslav 100. výročí založení Československa se naskýtá příležitost podívat se na stoleté období ČSR a českého státu z pohledu designu. Český design je založený na kvalitní umělecko-řemeslné práci a kvalitním tradičním materiálu. Má za sebou dlouholetou tradici i světový ohlas. V dějinách světového designu zanechal svou stopu v několika etapách, ať už jde o kubismus nebo světovou výstavu Expo 58.

 

Firmy  zastoupené na výstavě
TON, THUN, PIRŠČ, SLEZÁKOVY ZÁVODY, MODERNISTA, MM CITÉ,  G. BENEDIKT, QUBUS DESIGN, ROYAL DUX , PIRŠČ PORCELAIN, DESIGN DESNÁ, KAVALIERGLASS, KŘEHKÝ, LHOTSKÝ, BOMMA, MOSER, FATRA, SMĚR, KOVAP, KOOH-I-NOOR, KOH-I-NOOR, SOLO, DRUPOL, BOTAS, PRIM, FAVORIT, DINO TOYS, MERKUR, PRIMEROS

 

DESIGN POP-UP SHOP

Ceník ke stažení zde:

 

Vstup zdarma

 

 

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

Od: 7.6.2018 19:30
Do: 31.8.2018

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala