Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.11.2017 20:00

Viktorija Gečytė Quartet

České centrum v Paříži a Velvyslanectví Litevské republiky vás zvou v rámci pařížského festivalu JAZZYCOLORS 2017 na koncert skupiny Viktorija Gečytė Quartet, který se bude konat 21. listopadu ve 20h00.

Viktorija je uznávanou swingovou zpěvačkou a proslula svou interpretací American Songbook. Od roku 2008 působí v USA s jazzovým basistou Genem Perlou, mimo jiné dříve kontrabasistou Niny Simone, Sarah Vaughan a Elvina Jonese. V Paříži působí po boku Petera Girona, baskytaristy z New Yorku, který dříve doprovázel Luthera Allisona, Archie Shepp a Kurta Ellinga, geniálního kytaristu v oblasti klasické hudby a flamenca, a Aminu Mezaache, virtuózní flétnistku a skladatelku, která se pohybuje v oblasti jazzu, současné tvorby a světové hudby. S těmito hudebníky často věnuje litevským písním.

 

VIKTORIJA GEČYTĖ QUARTET

 

VIKTORIJA GEČYTĖ (chant) 

AMINA MEZAACHE (flûte)

YOAN FERNANDEZ (guitare) 

PETER GIRON (contrebasse)

 

Více informací na: www.viktorijagecyte.com

 

15. ročník Festivalu Jazzycolors!

Již od roku 2003 Vás festival Jazzycolors každoročně roztančí za zvuků nejlepšího mezinárodního jazzu. Jsme nadšeni, že se s Vámi budeme moci opět sejít a oslavit společně tento již patnáctý ročník!

V letošním roce budete mít možnost po dobu jednoho měsíce navštívit 23 koncertů talentovaných a mezinárodně uznávaných umělců, kteří vás nepochybně okouzlí! Festival vznikl v roce 2003 z iniciativy Českého centra v Paříži a účastnilo se jej 10 zahraničních kulturních center: Od té doby jsme svědky neustále rostoucího úspěchu tohoto festivalu. Pro přesná místa konání jednotlivých koncertů doporučujeme navštívit webové stránky programace festivalu.

Pokračování Jazzycolors by nebylo možné bez kvalitní programace ze strany zahraničních kulturních centrer a institutů a bez podpory našich partnerů, SACEM, města Paříže a Ministerstva kultury.

Chtěli bychom rovněž poděkovat našim partnerům:  le Carreau du Temple, les Archives Nationales a la Fondation Biermans-Lapôtre, kteří se letos opět k festivalu připojí a budou hostit několik koncertů.

Bojan Z, patron festivalu, který dokonale ztělesňuje naši filozofii, zahájí slavnosti společně se skupinou AXIOM v Carreau du Temple koncertem, který bude nepochybně úžasný!

Budeme se na Vás těšit během celého listopadu, abychom společně oslavili tento patnáctý ročník festivalu, který bude zcela určitě mimořádný!

    

 

 

Paris-Prague jazz club

Paris-Prague jazz club se nachází v klenutém sklepení Českého centra Paříž, v samotném srdci francouzského hlavního města ve čtvrti Saint-Germain-des-Prés, která je tradičním pařížskou kolébkou jazzu již od 50. let 20. století. 
Svou činnost započal před 16 lety, a to 9. listopadu 2001. Od té doby se stal jedním z oblíbených míst milovníků jazzu ve Francii. Paris-Prague jazz club je také vyhledávaným místem pro setkávání Francouzů s Čechy i Slováky. Klub nabízí možnost drobného občerstvení a vaši žízeň uhasí české pivo Budweiser Budvar (za nejpříznivější cenu ve čtvrti!).

Klub otevírá každý pátek od 19h do půlnoci.
Hudba začíná ve 20h.

Happy hours od 19h do 21h.

 

Vstupné: 5 €
Snížené: 3 €

 

Oficiální partner: Budweiser Budvar

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

21.11.2017 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala