Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.12.2018 20:00 - 21:15

Vánoční koncert - ZRUŠEN!

ZRUŠENO: Vánoční koncert, který měl proběhnout tuto sobotu 8. 12. 2018 v kostele Madeleine, je z bezpečnostních důvodů spojených s rozsáhlými manifestacemi v okolí místa konání ZRUŠEN. Koncert se uskuteční v 1. trimestru roku 2019, o novém datu vás budeme informovat.


Koncert organizují Velvyslanectví Slovenské republiky v Paříži, Velvyslanectví České republiky v Paříži, Slovenský institut v Paříži a České centrum Paříž. Povinná registrace do 4. prosince 2018 včetně na adrese protocole.paris@mzv.cz.

 

Na koncertě vystoupí česká operní sólistka Štěpánka Pučálková  a slovenské hudební těleso Quasars Ensemble. V průběhu večera zazní skladby Bohuslava Martinů, Alexandra Albrechta, Oto Ferenczy a vánoční koledy.

 

Program koncertu

Bohuslav Martinů (1890 - 1959)

La Revue de Cuisine / Kuchyňská revue H 16 (1927)

I.   Prologue
II.  Tango
III. Charleston
IV. Finale

Alexander Albrecht (1885 - 1911) / aranžmá Ivan Buffa (1979) 

Písně
Reue / Lítost (1910, text: P. Natteroth)
In der Winternacht / V zimní noci (1910, text: R. Volker)
Mein Herz / Moje srdce (1910, text: H. Hesse)
Friedhofgras / Hřbitovní tráva (1934, text: Anonym, Wiener Journal)
Der Verdammte / Zatracený (1909, text: R. Volker)  

Oto Ferenczy (1921- 2000)

Concertino per 10 stromenti  (1948/1974)

Vánoční koledy / aranžmá Jozef Podprocký (1944)

Búvaj dieťa krásne
Nesem Vám noviny
Ô nuit de paix / Tichá noc 

 

Účinkující:
Štěpánka Pučálková

Mezzosopranistka Štěpánka Pučálková absolvovala s nejvyšším vyznamenáním magisterské studium v oboru opera, na Universität Mozarteum v Salcburku, pod vedením O. Univ. Prof. KS Elisabeth Wilke a Prof. Eike Gramsse. Za výborné studijní výsledky byla vyznamenána organizací Stiftung Mozarteum Medailí Lilli Lehmann. Ve Státní opeře Praha debutovala v roce 2014 jako Páže Herodiady (R. Strauss: Salome).  

V roce 2015 se stala finalistkou mezinárodní pěvecké soutěže Hans Gabor Belvedere competition, v holandském Amsterdamu. V roce 2016 se též zúčastnila mezinárodní pěvecké soutěže Concours international de Belcanto Vincenzo Bellini ve francouzském Marseille, kde získala druhou nejvyšší udělenou cenu "Cena za nejlepší ženský hlas".

V loňském roce se Štěpánka představila na prestižním, jubilejním 50. salcburském velikonočním festivalu Osterfestspiele v roli "Siegrune" (R. Wagner: Valkýra), pod taktovkou světoznámého dirigenta a uměleckého ředitele festivalu pana Christiana Thielemanna, za doprovodu Staatskapelle Dresden a v režíi Very Nemirové.

Štěpánka Pučálkovou je od sezóny 18/19 sólistkou a členkou ansámblu Semperoper v Drážďanech. V následující sezóně  čeká Šěpánku  angažmá na Mozartwoche 2019 v Salcburku, v sólovém partu Mozartovy „Davide messe penitente“.

Quasars Ensemble

Slovenské hudební těleso Quasars Ensemble vzniklo v roce 2008. V Paříži vystoupí pod vedením Ivana Buffy. Kromě současné klasické hudby se věnuje rovněž hudbě starších období. Mezinárodní respekt si získává za odvážné dramaturgické koncepce. Konfrontuje nejnovější současná díla s pilíři klasické hudební historie.

Těleso uvedlo díla předních soudobých skladatelů za jejich osobní účasti, např. Bent Sørensen, Michael Jarrell, Kaija Saariaho, Toshio Hosokawa. Spolupracovalo m.j. s následujícími umělci: Camilla Hoitenga a Mario Caroli,  Dalibor Karvay, Lionel Peintre, Stephan Loges, Knut Schoch, Sergej Kopčák, Petra Noskaiová, Eva Šušková, či dirigent Szymon Bywalec. Quasars Ensemble exkluzívně nahrává pro společnost  Hevhetia.

 

Vstup zdarma.

Povinná registrace do 4. prosince 2018 včetně na adrese protocole.paris@mzv.cz

Kapacita kostela je omezená.

 

Místo konání:

L'église St Madeleine, Place de la Madeleine, 75008 Paris

Datum:

8.12.2018 20:00 - 21:15

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala