Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

18.1.2014 - 29.1.2014

Václav Havel - Vernisáž

Vernisáž, divadelní hra Václava Havla v netradičním a velice osobitém pojetí divadla Paris-Villette.

Ve svých dvaceti letech sdílí Michael a Ferdinand stejné politické postoje. O deset let později je z Ferdinanda cenzurovaný autor a Michael se naopak vášnivě zabývá výzdobou interiérů. Společně se svou ženou Věrou pozvou starého přítele na večeři plnou dobrého jídla, čínského nádobí a neskrývané sexuality…Tento „úspěšný“ vychloubačný pár se snaží ukázat Ferdinandovi štěstí rodinného krbu s poukazem na absurditu jeho intelektuálního života. K čemu nám je revoluce, když můžeme mít elektrický loupač mandlí? Proč mluvit o politice, když si můžeme dovolit luxusní pokrmy?

Tváří v tvář toho všeho přemýšlí Ferdinand o mezeře, která odděluje jeho život od života ostatních; o samotě, kterou většinová společnost uštědřuje těm, jež se do ní neintegrují.

Ferdinandův lhostejný postoj však u dokonalého páru vyvolává touhu po ještě více demonstrativním chování.

Vernisáž je projektem, jenž se odehrává v bytovém prostoru, aby tak překonal klasické prostory divadla ve prospěch jiných. Na hranici mezi realitou a fikcí se nabízí otázka, co je hra, představení, zážitek. V každém případě se jedná o snahu najít v reprezentaci skutečný a konkrétní charakter představení; navázat jiný vztah k publiku a místo divadelnosti přenést diváka přímo do centra dění tohoto malého setkání mezi přáteli.

Od 18. 1. do 29. 1. ve 20:30 (v neděli od 16:00)

Mimo pondělí.

Vstupné: 15 €

Snížené vstupné: 10 €

 POZOR speciální nabídka pro přátele Českého centra!

Využijte sníženého tarifu: až si budete rezervovat vaše místo, uveďte slevový kód, který jste obdrželi v našem newslettru. Pokud ještě nedostáváte naše newslettry, neváhejte a napište nám na ccparis@czech.cz.

Rezervace nutná na 01 40 03 72 23 nebo na adrese resa@theatre-villette.fr. Počet míst je omezený!

Salle Blanche

Théâtre Paris-Villette

211 avenue Jean Jaurès

75019 Paris

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Místo konání:

Théâtre Paris-Villette

Datum:

Od: 18.1.2014
Do: 29.1.2014

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala