Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

13.11.2012 21:30 - 14.11.2012

Český film na filmovém festivalu v Arrasu

Don’t stop Richarda Řeřichy

 

 

 

Během deseti dnů, od 9. do 18. listopadu 2012, vás město Arras zve na nejprestižnější filmovou událost severu Francie. Exkluzivní předpremiéry za přítomnosti tvůrců, uvedení ve Francii neznámých filmů, pocty velkým osobnostem a dvě tématické retrospektivy (Dobrodružství ve vesmíru a Alžýrsko a jeho dobívání nezávislosti) vám nabídnou bohatou kulturní nabídku. Neformální, slavností a umělecké události spoluvytváří tento velmi úspěšný festival (30 000 návštěvníků v roce 2011), který chce být oslavou pohyblivého obrazu pro celou rodinu.

Festivalové soutěže se zúčastní deset evropských, ve Francii ineditních dlouhometrážních snímků. Budou soutěžit o několik cen, mimo jiné prestižní Zlatý atlas, udělovaný porotou složenou z osobností francouzské a evropské kinematografie.

 

 

Letos v rámci sekce Evropské objevy uvede festival také český film:

 

DON’T STOP

ČR/Slovensko, 1h38, 2012

Režie: Richard Řeřicha

Hrají: Patrik Dergel, Lukáš Reichl, Jiří Kocman, Jakub Zedníček , Oliver Cox…

1983. Do komunistického Československa konečně dorazil PUNK naplno. Osmnáctiletý Miki (Patrik Děrgel) se svým provokativním kamarádem Dejvidem (Lukáš Reichl) nechtějí zůstat pozadu. Deska London Calling od Clash jim ukáže ten správný směr. Vezmou elektrické kytary, naježí vlasy a přestanou brát ohled na svoje okolí. NO FUTURE se stane jejich heslem. Pocit euforie po prvním úspěšném koncertě vystřídá tvrdé procitnutí do reality.
DONT STOP je příběh o tom, co se stane během jednoho roku vašeho života, kdy nepřemýšlíte o zítřku ani o důsledcích svých rozhodnutí. Jediné co chcete, je prosadit svoje generačního právo na svůj vlastní životní styl.

 

Richard Řeřicha

V letech 1990–1995 studoval na FAMU obor kamera. Podílel se na řadě dokumentárních a krátkometrážních filmech. Úzce spolupracuje s režisérem Davidem Ondříčkem. Za film Samotáři (2000), režie David Ondříček, byl nominován na cenu Český lev. Následují celovečerní filmy Perníková věž (2002), režie Milan Šteindler, a Jedna ruka netleská (2003), režie David Ondříček.

 

 

Projekce filmu proběhnou v kině Cinémovida : 48 Grand Place, 62000 Arras

-Úterý 13. listopadu ve 21h30 (za přítomnosti režiséra)

-Středa 14. listopadu ve 14h

 

 

Více informací na:

www.arrasfilmfestival.com

 

 

Místo konání:
Arras Film Festival
Datum:

Od: 13.11.2012 21:30
Do: 14.11.2012

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala