Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

1.12.2017 - 17.12.2017

Uctění díla Josefa Sudka

Výstava Travaux de l'École des regards, která potrvá v Malzéville do 17. prosince, předvede práce Fabrice Friaisse jako poctu českému fotografu Josefu Sudkovi. Vernisáž se koná 1. prosince v 18h30.

 

 

Fabrice Friaisse se svým uměleckým vyjádřením pohybuje ve stínech Josefa Sudka. Svými fotografiemi proniká do intimní atmosféry nocí, charakteristické pro českého fotografa, kterou sám poznal během dlouhých procházek pražskými uličkami, při stoupání na vrchol Vyšehradu a naklánějíc se nad Vltavou, aby spatřil Sudkův tolik cenný strom. Fabrice se ve svých toulkách vydal za hranice Prahy a navštívil rovněž Sudkovo rodné město Nové Dvory s nadějí, že mu poskytne bližší stopy z minulosti slavného fotografa.

 

Ve své tvorbě se Fabrice těmito místy inspiroval a pro mnohá z nich nachází české protějšky. Ostrůvek v Mattaincourt připodobňuje ke Střeleckému ostrovu v Praze, růžový sad v Epinal mu připomíná sad a rozlednu na Petříně, a ve stromové školce v Nancy spatřuje park na Letné. Dochází tak k vzájemnému dialogu a jeho zachycení objektivem Fabrice Friaisse, který se střídavě nachází na jednom, nebo druhém břehu.

Místo konání:
Le Douëra – 2, rue du Lion d’Or, Malzéville
Datum:

Od: 1.12.2017
Do: 17.12.2017

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala