Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.9.2017 20:15

Učitelka

Bodega Distribution uvede film Učitelka Jana Hřebejka. Promítání proběhne v rámci týdne "Coup de pouce" kina UGC ve středu 20. září (20:15) v sedmi francouzských kinech zároveň. Film bude promítán v původním znění s francouzskými titulky.

 

Thriller
Slovensko, Česko / 2016 / 102 min
Režie: Jan Hřebejk

MFF Karlovy Vary 2016 - Cena za nejlepší herecký výkon Zuzana Mauréry


Zdánlivě empatická a laskavě vyhlížející učitelka manipuluje prostřednictvím svých žáků jejich rodiče za účelem osobního obohacení, ať už v podobě materiálních výhod, či dokonce vidiny milostného poměru. Nejen z obavy o prospěch svých milovaných dětí většina rodičů třídní učitelce základní školy podléhá a poskytuje jí nejrůznější služby, dárky a jiné pozornosti. Najdou se však tři rodiny, které se rozhodnou učitelce vzepřít a stávající situaci se společně s ředitelkou školy pokusí zvrátit na konspirativní třídní schůzce. Děj strhujícího a velmi aktuálního snímku o síle lidského charakteru inspirovaného skutečnou událostí se sice odehrává na začátku 80. let, ale jde o příběh univerzální, který by se mohl odehrát kdekoliv a v jakékoli době, neboť zkorumpovanost, stejně jako malost a vypočítavost vládnou světem bez ustání.

UGC CINE CITE HALLES PARIS: deset nejrychlejších obdrží vstup zdarma v případě, že napíší na mail czech.in.festival@gmail.com

UGC Ciné Cité Paříž - La Défense 
UGC Ciné Cité Sqy Ouest  Montigny le Bretonneux
UGC Roxane Versailles 
UGC Ciné Cité Lyon Confluence 
UGC Ciné Cité Bordeaux 
UGC Ciné Cité Strasbourg

Pro více informací kliněte ZDE

Místo konání:

UGC Ciné Cité Les Halles, Forum Des Halles, 75001 Paris

Datum:

20.9.2017 20:15

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala