Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.11.2019 20:00

Aurélien Bouly

15.11. 2019 Latin jazz

Aurélien Bouly & Latin Jazz Manouche Concept

Jazz manouche / Latin

Kytarista a skladatel romského původu, narozený v roce 1978 a vychovávaný na východním předměstí Paříže. Hudba Djanga Reinhardta a Jazzu obecně jsou počátečním bodem jeho raného hudebního stylu ovlivněného otcem, ale zjevně se nejedná o jeho jediný zdroj inspirace. Žák Pierre Cullaze, Sergese Krieffa, hudby Stevie Wondera, Michaela Jacksona, Marvin Gaye. Motown a funk obecně splývají a kulturním tlakem a v ještě infantilnější hru. Později však jeho eklekticismus odhalí skutečnou originalitu jeho hry. George Benson, Pat Martino nebo Luis Salinas ale také Parker Coltrane Dizzy Miles během svého raného období obměnili styl Aurelian.

https://www.youtube.com/watch?v=6G4uWi5DQYM
https://www.youtube.com/watch?v=Vdaf_6kDnVw

http://www.aurelienbouly.com

 

Paris-Prague jazz club

Paris-Prague jazz club se nachází v klenutém sklepení Českého centra Paříž, v samotném srdci francouzského hlavního města ve čtvrti Saint-Germain-des-Prés, která je tradiční pařížskou kolébkou jazzu již od 50. let 20. století. 

Svou činnost započal před 17 lety, a to 9. listopadu 2001. Od té doby se stal jedním z oblíbených míst milovníků jazzu ve Francii. Paris-Prague jazz club je také vyhledávaným místem pro setkávání Francouzů s Čechy i Slováky. Klub nabízí možnost drobného občerstvení a vaši žízeň uhasí české pivo za příznivou cenu.

Dramaturg : David Rolland.

Klub otevírá každý pátek od 19 h do půlnoci.
Hudba začíná ve 20 h.

Vstup: 5€, snížené vstupné: 3€

Koncert připraven ve spolupráci s GIGSCENE :  www.gigscene.net

 

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

15.11.2019 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala