Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.11.2019 20:00 - 23:30

Tellemarkk

8.11. Tellemarkk - česká kapela, která vás vezme na cestu kolem světa. Přijďte si poslechnout hudbu, která se inspiruje africkými, australskými, asijskými i evropskými melodiemi. Koncert se koná v rámci festivalu Jazzy Colors, jež každoročně na podzim představuje pařížskému publiku to nejlepší z jazzové scény zemí, členů uskupení FICEP - sdružení pařížských zahraničních kulturních center.

Styl : jazz, elektronická hudba, world music

Dorota Bárová : violoncelle, hlas, line6

Pavel Hrubý : soprano sax, bassclarinet, percussion

Tomáš Reindl : percussion, tabla, didjeridoo, hlas, elektronické klávesy, kanjira

Videa :        https://www.youtube.com/watch?v=tBRC6vWNwBo

                    https://www.youtube.com/watch?v=K2PYQ9UQOVA

Facebook :  www.facebook.com/Tellemarkk/

Tellemarkk vznikl jako duo Pavel Hrubý / Tomáš Reindl v roce 2000. V roce 2009 byla do projektu přizvána Dorota Barová a od té doby funguje Tellemarkk jako trio. Nové koncertní turné  vás přivede do sugestivních hudebních světů. Jedná se o crossover na pomezí world music, jazzu a elektroniky. Jejich hudba využívá barev různých evropských, či mimoevropských nástrojů a jejich dosud neobvyklých kombinací s lidským hlasem, které nadchnou publikum.

Paris-Prague jazz club se nachází v klenutém sklepení Českého centra Paříž, v samotném srdci francouzského hlavního města, ve čtvrti Saint-Germain-des-Prés, tradičním pařížským centrem jazzu již od 50. let 20. století. Svou činnost započal v listopadu 2001, v období, kdy ovšem jazz z této čtvrti téměř vymizel. Dd té doby se stal jedním z oblíbených míst milovníků jazzu ve Francii a je jistým paradoxem - a naší velkou hrdostí!-, že zrovna Češi značnou mírou přispěli ke znovuzrození jazzu v jeho pařížské tradičníé kolébce. Paris-Prague jazz club je také vyhledávaným místem pro setkávání (nejen) mladých Franouzů s Čechy i Slováky. Budete si u nás moct dát něco mělého k jídlu a mimo jiné u nás najdete nejlepvnější české pivo ve Francii!

Přidružený dramaturg: David Rolland.

Klub otevírá každý pátek od 19h do půlnoci (mimo školní prázdiny).
Hudba začíná ve 20h.

Happy hours od 19h do 21h.

Vstupné: 5 €.

Snížené: 3 €.


Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

8.11.2019 20:00 - 23:30

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala