Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.12.2013 20:00

Tata/Bojs v klubu Le Divan du monde

Kapela z Hanspaulky opět v Paříži!

 

 

 

Kapela Tata/Bojs vznikla v roce 1988 a je v dnešní době jednou z nejosobitějších a nejznámějších českých hudebních skupin alternativní scény. Kombinují různé hudební styly, pohybují se hlavně mezi rockem a elektrem a experimentují také v pojetí svých koncertů. Můžete se dostat na koncert velkého formátu s úžasnými vizuálními efekty, ale také na menší intimnější koncert ve spolupráci s umělci klasické hudby (posledně to bylo Trio Ahn). 

Dárkem pro fanoušky k výročí 25 let existence  skupiny je nyní dvojalbum Hity a city mapující vývoj Tata Bojs od prvních záznamů z počátku devadesátých let minulého století až do současnosti.

Skupina se ve Francii proslavila mimo jiné i díky klipu k písni "Attention aux hommes" (česky "Pozor na muže"), kde mezi sebou soupeří ve zvláštním druhu jakéhosi šíleného tance česká reprezentace s francouzským týmem.

V roce 2009 vystoupili Tata/Bojs unplugged v našem Paris-Prague jazz klubu. K 25. výročí kapely a na zahájení Roku české hudby ve Francii vám nyní České centrum Paříž nabízí další neobyčejný koncert - elektrický i eklektický!

 

 

www.tatabojs.cz

www.youtube.com/user/tatabojstv/featured

 

Předprodej na sítích Fnac a Digitick: 18 €

Na místě před začátkem koncertu (od 19h): 20 €

 

Le Divan du monde

75 rue des Martyrs

75018 Paříž

01 40 05 06 99

www.divandumonde.com

 

Rok české hudby

Pod záštitou mezzosopranistky Magdalena Kožené a dirigenta Sira Simona Rattla
Čestný president: Jiří Bělohlávek, CBE - šéfdirigent České filharmonie
Politická záštita: Miloš Zeman, prezident České republiky

Hudba je reprezentativní součástí české kulturní identity. Jména Antonín Dvořák, Bedřich Smetana, Leoš Janáček, Bohuslav Martinů, Josef Suk, Jan Dismas Zelenka a další, jsou spolehlivými markanty, které lidé rozpoznávají ve světě jako „české“.

Výročí všech výše jmenovaných a řady dalších spadají do let zakončených čtyřkou a z tohoto důvodu jsou chápány tradičně a spontánně jako Roky české hudby nejen u nás, ale i v zahraničí. V r. 1924 bylo poprvé slaveno smetanovské výročí, po válce došlo k rozšíření koncepce na českou hudbu jako takovou. Česká republika disponuje také kvalitní nabídkou jazzu a folklorních tradic, které získávají stále výraznější mezinárodní ohlas.

Roky české hudby se tedy nesoustřeďují pouze na tvorbu výročních autorů, na jeden druh či hudební žánr, ale na podporu a reflexi české hudby jako takové.

Hudba je pro Českou republiku výhodnou investicí, značkou: u kterého jiného produktu dochází k tomu, aby producent/investor plně financoval a propagoval produkt s českou značkou či logem jako je tomu u českého umění, zvláště hudby (v r. 2004 bylo v zahraničí realizována třetina z celkového počtu cca 1800 akcí, z toho z 90% pouze s finančním krytím zahraničními pořadateli)? Kde jinde, než v umění ještě můžeme smysluplně hovořit o tom, že je „české“?

Rok české hudby 2014 je programem podpořeným Ministerstvem kultury ČR ve spolupráci s resorty školství, zahraničí a místního rozvoje. Chce využít nejen spontánního zvýšení zájmu v zahraničí o českou kulturu, ale podpořit finančně, organizačně a propagačně také domácí prostředí. Využít synergií regionálních, časových i tematických, abychom zvýšili efekt a kvalitu toho, co máme a umíme. Důraz je kladen na práci s dětmi, s mládeží, na vyhledávání nástrojů pro oslovení publika, oživení různých tradičních i netradičních lokalit a prostor, spolupráci s médii, propojování lidí a projektů, vícezdrojové financování.

www.rokceskehudby.cz

 

Místo konání:

Le Divan du monde

Datum:

8.12.2013 20:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala