Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.11.2016 - 20.11.2016

Talenty Aubervilliers

Konkurz do soutěže pořádané Kateřinou Šedou.

 

 

Sobota 19. listopadu 2016, od 12h do 18h

Neděle 20. listopadu 2016, od 14h do 18h

 

Od září 2016 je Kateřina Šedá v rezidenčním pobytu v prestižní výtvarné instituci Les Laboratoires d’Aubervilliers. Seznámila se tak s obyvateli města Aubervilliers, situovaného na jednom z chudších předměstích Paříže, a čerpala z jejich nadání a umu: v době migrační krize a sílení extremismů připravila pro zvelebení města a zvýšení sebevědomí jeho obyvatelů projekt s názvem „Talenty Aubervilliers“.

Zapsaní obyvatelé města Aubervilliers jsou 19. a 20. listopadu 2016 zváni aby představili svůj talent před porotou složenou z osobností města.

Nejedná se o konkurz v pravém slova smyslu, tyto dva dny zkoušek jsou spíše příležitostí k výměnám mezi účastníky-obyvateli a k jejich vzájemnému setkávání. Konkurz je otevřen pro všechny zvědavce, ať už obyvatele města či nikoliv, kteří si přejí přijít.

Naskytne se jim tak skvělá příležitost zjistit, kdo v Aubervilliers peče dobré dorty, je zběhlý v historii kinematografie, maluje krásné obrazy, má dobře vycvičeného psa, skvěle plete vlněné svetry, tancuje jako Beyoncé, boxuje jako Sarah Ourahmoune, rozbíjí cihly holýma rukama, slamuje, zpívá, stříhá, atd.

Na konci konkurzu porota vybere účastníky, jejichž jméno bude umístěno na „chodníku slávy“ v Aubervilliers.

Předání cen proběhne v sobotu 26. listopadu v Laboratoires d’Aubervilliers v 18h. Budou při něm oslaveni vyznamenaní i všechny zúčastnění.

 „Chodník slávy“ neboli Walk of Fame v sociálním kontextu města Aubervilliers ctí různorodost a bohatství jednotlivých talentů a příběhů místních obyvatel, které mohou být sdíleny a uchovány v paměti všech, kdo se po chodníku budou procházet.

Prostřednictvím této akce přináší umělekyně obyvatelům města „nový pohled na jejich prostředí a další rozměr činnosti“. Konkurz "Talenty Aubervilliers“ nabourává každodenní zvyklosti obyvatel a tím jim umožňuje vybudovat si pocit větší sounáležitosti k místu, kde žijí a pracují.

 

Zkoušky účastníků konkurzu jsou otevřeny pro veřejnost

Vstup volný, rezervace na reservation@leslaboratoires.org nebo 01 53 56 15 90

 

Les Laboratoires d'Aubervilliers

41, rue Lécuyer
93300 Aubervilliers +33(0)1 53 56 15 90
info@leslaboratoires.org

Místo konání:
Les Laboratoires d'Aubervilliers
Datum:

Od: 19.11.2016
Do: 20.11.2016

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala