Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.4.2013 - 12.5.2013

Smíšené talenty v Manoir de Langourian

Výstava Aleny Beldové, Borise Jirků a účastníků Ceny jana Zrzavého

 

 

 

Vernisáž v pátek 26. dubna 2013 od 18h30

 

Tato výstava je věnovaná dílům osmi českých a francouzských studentů výtvarného umění vytvořených během jejich tvůrčího pobytu v Manoir de Langourian v rámci soutěže Jana Zrzavého v září 2012, a dílům dvou českých malířů, Aleny Beldové a Borise Jirků, rovněž vytvořených během jejich pobytů v Manoir de Langourian.

Boris Jirků

Narodil se v Čechách, vystudoval Gymnázium v Uherském Hradišti a poté Akademii múzických umění v Praze, kde absolvoval malbu v architektuře. Své dílo zasvěcuje malbě, kresbě, grafice, ilustraci i sochařství. Vystavoval v mnoha galeriích jak ve své rodné zemi, tak v zahraničí (Praha, Paříž, New York, Ciudad de Mexico, Sydney…atd.) V současné době vyučuje figurativní kresbu na UUD Západočeské univerzity v Plzni a na AMU v Banské Bystrici.

Většina jeho děl má figurativní charakter, jeho obrazy a ilustrace akcentují barvy. Dílo Borise Jirků odráží současný život, do kterého vnáší osobitý aspekt. Příběhy, které vyprávějí jeho pitoreskní, velmi expresivní malby, které často hraničí s absurditou, ho řadí mezi zástupce české burleskní školy.

Vystavovaná díla se datují mezi 5. a 15. září 2012 a byla stvořena během jeho první návštěvy Bretaně a pobytu v Manoir de Langourian.

Alena Beldová

Narodila se v Čechách a vystudovala Školu aplikovaného umění v Praze. Ze začátku se soustředí převážně na tvorbu textilní, a proto spolupracuje s několika ateliéry a výrobci textilu. Stejně tak se zabývá tvorbou keramiky a bižuterie. Její první pobyt v Manoir de Langourian se odehrál v roce 1999 - krása nedotčeného bretaňského pobřeží jí dává inspiraci k malbě krajiny, v čemž pokračuje i po návratu do vlasti. Nejdříve začíná s malými akvarely a malbami přímo na místě a v ateliéru z nich potom vytváří velká plátna.

Vystavovaná díla byla stvořena mezi lety 1999 a 2013 v Manoir de Langourian.


 

Výstava otevřená každý den od 10h30 do 12h30 a od 15h do 18h.

Vstup volný.

 

Galerie d'art municipale d'Erquy

Mairie d'Erquy

11 square de l'Hôtel de ville

BP 09

22430 Erquy

02 96 63 64 64

www.ville-erquy.com

www.facebook.com/prixjanzrzavy

 

Místo konání:
Manoir de Langourian
Datum:

Od: 27.4.2013
Do: 12.5.2013

Organizátor:

Association Jan Zrzavý


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala