Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

3.2.2018 15:00 - 16:00

Studenti DAMU přestaví hru "Bohemia" v Paříži

Studenti katedry autorské tvorby a pedagogiky pražské DAMU představují hru Bohemia v Paříži, jež vznikla speciálně pro mezinárodní hudební festival ve francouzském Besançonu. Svou netradiční školní práci a zároveň Českou republiku reprezentují rovněž vedením workshopů a účastí v alegorickém průvodu. Událost pořádá České centrum v Paříži ve spolupráci s Českou školou bez hranic.

O HŘE

Režisérkou hry je Anna Luňáková.
Pracuje na ní celý ročník (2. Mgr.) katedry autorské tvorby a pedagogiky na pražské DAMU, za dohledu vyučujících Jiřího Lössla a Ivany Vostárkové.

V ČC Paříž a Besançonu se představí 7 herců.

 

 

 

 

 

Bohemia vychází z práce s hrami a rituály (svatba, veselka, slepá bába, plačky, lynč...), z lidového folkloru, avšak bez jeho sentimentalizace, s vědomím problematické současnosti. „Vyprávíme příběh nikoli tradičními činoherními metodami, nýbrž písněmi, tancem, skupinovým pohybem, divadelními experimenty, ba ve své podstatě hledáním originálního scénického jazyka s minimem vnějších efektů. A co bychom rádi předali publiku, je magický záchvěv radosti ze života a umělecké tvorby.“ cituje Ondřej Macl, člen divadelního souboru.

 

 

 

 

 

 

Více informací na stránkách DAMU a Facebooku Théâtre Universitaire de Franche-Comté.

 

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

3.2.2018 15:00 - 16:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala