Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

23.11.2018 19:00 - 0:00

Sisa Fehér & Fehero Rocher / Jazzycolors

23. 11. 2018: V rámci pařížského festivalu JAZZYCOLORS 2018 představí České centrum Paříž a Slovenský institut v Paříži mladou česko-slovenskou jazzovou kapelu. Sisa Fehér & Fehero Rocher je seskupení slovenské multižánrové zpěvačky a skladatelky Sisy Fehér se základnou v Praze.

mladá česko-slovenská jazzová kapela

Sisa Fehér – zpěv
Vladko Mikláš – kytara
Petr Nohavica – bicí


V červnu 2016 vydali svoje debutové album CIRRUS pod značkou vydavatelství Slnko Records. Za svoji existenci si zahráli na mnoha pódiích, jak československých, tak i zahraničních. Zahráli si například před Richardem Bonem, Esperanzou Spalding či Avishai Cohen Trio. V jejich autorském repertoáru najdete hlavně spojení jazzu a alternativy, nepřehlédnutelné jsou i prvky soulu a worldmusic. V jejich tvorbě se na základě intenzivnějšího uvědomování si vlastních slovanských kořenů objevila také slovenská lidová hudba s nápaditými aranžmá.

Specifický zvuk a tvorba kapely vás vtáhne do světa, v němž jsou přirozené lidské emoce a všeobecný tlak přetvořeny v pohádku s koncem krajně baladickým.

 

Sisa Fehér & Fehero Rocher [SK/CZ]:

Festival Jazzycolors 

Již od roku 2003 Vás festival Jazzycolors každoročně roztančí za zvuků nejlepšího mezinárodního jazzu.

Festival vznikl z iniciativy Českého centra v Paříži a zúčastnilo se jej 10 zahraničních kulturních center. 

 

 

 

 

Paris-Prague jazz club

Paris-Prague jazz club se nachází v klenutém sklepení Českého centra Paříž, v samotném srdci francouzského hlavního města ve čtvrti Saint-Germain-des-Prés, která je tradiční pařížskou kolébkou jazzu již od 50. let 20. století. 
Svou činnost započal před 16 lety, a to 9. listopadu 2001. Od té doby se stal jedním z oblíbených míst milovníků jazzu ve Francii. Paris-Prague jazz club je také vyhledávaným místem pro setkávání Francouzů s Čechy i Slováky. Klub nabízí možnost drobného občerstvení a vaši žízeň uhasí české pivo Budweiser Budvar (za nejpříznivější cenu ve čtvrti!).

Klub otevírá každý pátek od 19 h do půlnoci.
Hudba začíná ve 20 h.

Happy hours od 19 h do 21 h.

 

Jednotné vstupné: 8 €

 

Oficiální partner: Budweiser Budvar

 

 

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

23.11.2018 19:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala