Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

31.3.2017 19:00

Simon Martineau Quartet

Robin Nicaise – tenorový saxofon, Simon Martineau – kytara, Blaise Chevallier – basa, Fred Pasqua – bicí

 

 

Simon Martineau, originální kytarista původem z regionu Pays de la Loire, se usídlil v Paříži v roce 2006. Tento hudebník je jako frontman kapely nebo jako sideman aktivní na scéně francouzského jazzu a pravidelně vystupuje v klubech a na hudebních festivalech.

Jeho originální styl hudby je ovlivněný Theloniousem Monkem, Johnem Coltranem nebo Jimem Hallem. Nicméně Simon Martineau čerpá i ze současných hudebních vlivů a z improvizované hudby.

Paris-Prague jazz club se nachází v klenutém sklepení Českého centra Paříž, v samotném srdci francouzského hlavního města, ve čtvrti Saint-Germain-des-Prés, tradičním pařížským centrem jazzu již od 50. let 20. století. Svou činnost započal v listopadu 2001, v období, kdy ovšem jazz z této čtvrti téměř vymizel. Od té doby se stal jedním z oblíbených míst milovníků jazzu ve Francii a je jistým paradoxem - a naší velkou hrdostí!-, že zrovna Češi značnou mírou přispěli ke znovuzrození jazzu v jeho pařížské tradičníé kolébce. Paris-Prague jazz club je také vyhledávaným místem pro setkávání (nejen) mladých Franouzů s Čechy i Slováky. Budete si u nás moct dát něco mělého k jídlu a mimo jiné u nás najdete nejlepvnější české pivo ve Francii!

Přidružený dramaturg: David Rolland.

Klub otevírá každý pátek od 19h do půlnoci (mimo školní prázdiny).

Hudba začíná ve 20h.

Happy hours od 19h do 21h.

 

Vstupné: 5 €.

Snížené: 3 €.

Oficiální partner: Budweiser Budvar.

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

31.3.2017 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala