Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

23.5.2018 19:00 - 20:00

Setkání se spisovatelkou Lenkou Horňákovou-Civade

Pokud budete 23. května v Nantes , nenechte si ujít setkání s českou spisovatelkou a laureátkou Prix Renaudot des lycéens 2016 v knihkupectví Coiffard.

 

 

 

Životopis:

Lenka Horňáková-Civade je česká spisovatelka a novinářka žijící od roku 1998 trvale v Provence. Narodila se v roce 1971 v Prostějově, kde studovala na gymnáziu, poté vystudovala Vysokou školu ekonomickou a několik semestrů na FFUK v Praze. V době studia pracovala jako brigádnice v Belgii, kde se zdokonlovala ve francouzštině a kde též poznala svého budoucího muže, divadelníka Jean-Louis Civade. Odjela s ním do Paříže, kde po promoci studovala ještě další rok ekonomii v rámci Programme Copernic (roč. 94/95). Začala zde také navštěvovat soukromé hodiny kresby a malby na Beaux-Arts v Paříži. Po sňatku s Jean-Louisem se stal jejím příbuzným jeho strýc, malíř Roger Civade, který ji podporoval v její celoživotní zálibě v kreslení a malování a stal se jejím učitelem a průvodcem po světě umění.

V roce 2010 vydalo nakladatelství Lidové noviny její první román Provence jako sen, ve kterém zachytila nelehké období rekonstrukce zámečku St. Quentin. O rok později ve stejném nakladatelství vydala knihu Lanýže a v roce 2013 společně s francouzskou spisovatelkou Anne Delaflotte Mehdevi napsala knihu pod názvem Prioritaire/Priority Praha – Paříž. V roce 2014 ji vydalo ve francouzštině nakladatelství Non Lieu pod názvem Entre Seine et Vltava. V roce 2015 následovala kniha Pohlednice z kavárny v nakladatelství Lidové noviny a v roce 2016 vydalo nakladatelství Alma Éditeur její román ve francouzštině Giboulées de soleil (Sluneční přeháňky), za nějž obdržela cenu Prix Renaudot des Lycéens 2016, cenu Prix La Ruche des mots 2016, a cenu Prix Soroptimist de Littératures européennes Cognac 2016.

Lenka Horňáková-Civade se pravidelně účastní debat a konferencí na téma vývoje práv žen v České republice, a to ať jako spisovatelka či malířka.

Pravidelně vystavuje ve Francii i v České republice. 

 

Místo konání:
Librairie Coiffard, 7-8 Rue de la Fosse, 44000 Nantes
Datum:

23.5.2018 19:00 - 20:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala