Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.11.2018 18:30

Setkání s Květou Pacovskou

Večer věnovaný české výtvarnici Květě Pacovské. Připravený ve spolupráci s nakladatelstvím Grandes Personnes.

 

 

 

Květa Pacovská je česká ilustrátorka, která získala několik ocenění včetně ceny H. C. Andersena.
O práci Květy Pacovské promluví také Brigitte Morel z nakladatelství Grandes Personnes.

 

Program večera:

Úvodní slovo

Promítání filmu o Květě Pacovské (26 min.)

Prezentace tvorby umělkyně

Diskuse – tlumočeno do francouzštiny


Květa Pacovská 


Květa Pacovská studovala v ateliéru Emila Filly, absolvovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze. Věnuje se grafice, malbě, konceptuálnímu umění a knižnímu designu. Je světově významnou autorkou taktilních trojrozměrných knižních objektů, vydávaných v limitovaných autorských edicích významnými světovými nakladateli, mezi něž patří např. edition Les Grandes Personnes v Paříži, Ravensburger Buchverlag v Německu, Minedition, Neugebauer Press v Rakousku ad., její autorské knihy byly přeloženy do řady světových jazyků, vycházejí kromě Evropy také v USA, Japonsku a Číně.

Malbu, grafiku a papírové skulptury vystavovala v řadě světových muzeí a galerií (Centre Georges Pompidou v Paříži,  Museum für Angewandte Kunst ve Frankfurtu nad Mohanem aj.). Přednášela na světových kongresech ICOGRADA v Hongkongu a Soulu.

V letech 1992–1994 byla hostující profesorkou na Hochschule der Künste v Berlíně a v roce 1998 na Kingston University, UK. V letech 1995–1997 realizovala umělecký projekt zahrady v Chihiro Art Museum Azumino v japonském Naganu. Za uměleckou knižní tvorbu obdržela hlavní ceny na významných mezinárodních výstavách knižní grafiky, umění a designu. Je držitelkou Ceny Hanse Christiana Andersena IBBY, Ceny Vladimíra Boudníka za významný přínos v oblasti umělecké grafiky a v roce 1999 jí byl udělen čestný doktorát za design Kingston University ve Velké Británii.

 

Více informací na livres édités aux éditions "Les Grandes Personnes"

 

 

Sál Janáček 

Vstup zdarma 

 

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

30.11.2018 18:30

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala