Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.3.2018 19:30

ZRUŠENO!!! Setkání s Květou Pacovskou ZRUŠENO!!!

Omlouváme se, bohužel ze zdravotních důvodů muselo být setkání s Květou Pacovskou v Českém centru a Centre Pompidou zrušeno.

 

Večer věnovaný výtvarnici Květě Pacovské - české ilustrátorce, která získala několik ocenění včetně ceny H.C. Andersena.

28. března 2018 se bude konat autogramiáda Květy Pacovské a výstava jejích knih přeložených do francouzštiny, a to od 15:00 do 16:30 hod. v knihovně Jean-Pierre Melville, a od 17:00 do 19:00 hod. v knihkupectví Centre Pompidou. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Program večera:

1/ Úvod

2/ Promítání filmu o Květě Pacovské (26 min.)

3/ Prezentace tvorby umělkyně

4/ Diskuse - tlumočeno do francouzštiny


Květa Pacovská 

Květa Pacovská studovala v ateliéru Emila Filly, absolvovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze. Věnuje se grafice, malbě, konceptuálnímu umění a knižnímu designu. Je světově významnou autorkou taktilních trojrozměrných knižních objektů, vydávaných v limitovaných autorských edicích významnými světovými nakladateli, mezi něž patří např. edition Les Grandes Personnes v Paříži, Ravensburger Buchverlag v Německu, Minedition, Neugebauer Press v Rakousku ad., její autorské knihy byly přeloženy do řady světových jazyků, vycházejí kromě Evropy také v USA, Japonsku a Číně.

Malbu, grafiku a papírové skulptury vystavovala v řadě světových muzeí a galerií (Centre Georges Pompidou v Paříži,  Museum für Angewandte Kunst ve Frankfurtu nad Mohanem aj.). Přednášela na světových kongresech ICOGRADA v Hongkongu a Soulu.

V letech 1992-1994 byla hostující profesorkou na Hochschule der Künste v Berlíně a v roce 1998 na Kingston University, UK. V letech 1995-1997 realizovala umělecký projekt zahrady v Chihiro Art Museum Azumino v japonském Naganu. Za uměleckou knižní tvorbu obdržela hlavní ceny na významných mezinárodních výstavách knižní grafiky, umění a designu. Je držitelkou Ceny Hanse Christiana Andersena IBBY, Ceny Vladimíra Boudníka za významný přínos v oblasti umělecké grafiky a v roce 1999 jí byl udělen čestný doktorát za design Kingston University ve Velké Británii.

 

Více informací na livres édités aux éditions "Les Grandes Personnes"

 

 

Sál Janáček 

Vstup zdarma 

 

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

27.3.2018 19:30

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala