Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.11.2017 19:00

Sarah Savoy's Hellraising Hayride

Sarah Savoy (zpěv, akustická kytara, akordeon)

Hudba cajun & zydeco z Louisiany

 

Začíná to jako pohádka o princezně, která žila obklopena svými přáteli a rodinou v srdci cajunské prerie v Louisianě.

Pro Sarah bylo těžké hudbě uniknout a ke svému dětství dodává: Když mi bylo 9 let, pokoušela jsem se naučit "J’ai passé devant ta porte” na harmoniku, ale brzy jsem na ni zanevřela a 10 let se věnovala hře na piano a violoncello. Ve 14 letech jsem začala s kytarou a dost rychle jsem se naučila "open chords", protože jsem chtěla dělat country. Také jsem se spolu se svým bratrem přidala ke skupině, která dělala covery punkové hudby ve stylu Sex Pistols a proto jsem se od mámy naučila akordy.

Nicméně bylo třeba, abych se vydala vlastní cestou. A zatímco jsem střídala různé hudební styly jako country, rockabilly a punk, vždy mou tvorbu ovlivňoval tradiční cajun. Čím více jsem však takovou hudbu hrála a poslouchala Adama Heberta, Beltona Richarda, Miltona Adamse a Lawrence Walkera, tím více jsem měla pocit, že se musím vrátit k akordeonu.

Více informací na Sarah Savoy's Hellraising Hayride.

Paris-Prague jazz club

Paris-Prague jazz club se nachází v klenutém sklepení Českého centra Paříž, v samotném srdci francouzského hlavního města ve čtvrti Saint-Germain-des-Prés, která je tradičním pařížskou kolébkou jazzu již od 50. let 20. století. 
Svou činnost započal před 16 lety, a to 9. listopadu 2001. Od té doby se stal jedním z oblíbených míst milovníků jazzu ve Francii. Paris-Prague jazz club je také vyhledávaným místem pro setkávání Francouzů s Čechy i Slováky. Klub nabízí možnost drobného občerstvení a vaši žízeň uhasí české pivo Budweiser Budvar (za nejpříznivější cenu ve čtvrti!).

Přidružený dramaturg: David Rolland

 

Klub otevírá každý pátek od 19h do půlnoci.
Hudba začíná ve 20h.

Happy hours od 19h do 21h.

 

Vstupné: 5 €
Snížené: 3 €

 

Oficiální partner: Budweiser Budvar

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

24.11.2017 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala