Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

1.6.2012 19:00 - 0:00

Sarah and the Adams

Country, jazz, lounge

 

 

 

Šárka Adámková, zpěv, piano, wurlitzer; Michal gregor, elektrická a akustická kytara; Daniel Šoltis, batterie; Rastislav Uhrík, kontrabas, baskytara; Josef Štěpánek, pedal steel kytara, rezofonická kytara, banjo, mandolína; David Schaffer, zpěv

 

ŠÁRKA ADÁMKOVÁ je pianistka, zpěvačka a písničkářka.

Již v 17-ti letech, i když bez jakéhokoliv vyššího hudebního vzdělání, začala po vzoru svého otce, výborného muzikanta, cestovat po Evropě s různými hudebními skupinami a sbírat cenné zážitky a dojmy...

O několik let později strávila dlouhou řadu měsíců ve Skandinávii,kde vystupovala sólově v pianobarech a klubech pod uměleckým jménem Sarah Adams.

Toto období jí velmi ovlivnilo, takže se později vracela zpět domů s láskou k americkému country, bluesovému pianu, vintage zvuku a písničkářství Carol King nebo Norah Jones.

To vše je asi hudebním zdrojem písniček, které vyprodukovali společně s kytaristou MICHALEM GREGOREM na debutovém albu My place, které nyní vychází.

Při jeho nahrávání oslovili skvělé muzikanty a kamarády, bubeníka DANIELA ŠOLTISE a kontrabasistu RASTISLAVA UHRIKA, kteří již patří mezi špičky české jazzové scény.

V druhé fázi studiové práce se k nim přidal ještě vynikající kytarista JOSEF ŠTĚPÁNEK, který obohatil nahrávku o zvuky pedal steel kytary, rezofonické kytary, banja a mandolíny.

Díky nim se do jednoduchých písniček dostala zajímavá atmosféra s lehkým nádecem jazzu a country.

V neposlední řadě vše doplňuje zajímavý zpěvák a stálý host DAVID SCHAFFER, který stál u zrodu projektu SARAH & THE ADAMS již od samého počátku a spolupracuje s Michalem Gregorem a Šárkou Adámkovou již řadu let.

www.sarahandtheadams.cz

 

Paris-Prague jazz club otevírá každý pátek od 19h do půlnoci (kromě školních prázdnin).

Hudba začíná kolem 20h30.

Pomocný dramaturg : David Rolland.

 

Vstupné: 5 €, snížené vstupné: 3 €.

 

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

1.6.2012 19:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala