Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.4.2019 19:30 - 21:00

Samizdat: Film Opposants Poétiques (Vzdor básníků)

Projekce dokumentárního filmu "Opposants Poétiques" (Vzdor basníků ) z roku 2012 v rámci výstavy Samizdat. Film líčí životní dráhu dvou disidentských básníků Prokopa Voskovce a Jana Vladislava. Projekce a následná diskuse se budou konat za účasti režisérů filmu, Bertranda Schmitta a Pierre-André Sauvageota.

 


 

Film "Opposants Poétiques, 2012, líčí životní dráhu dvou disidentských básníků Prokopa Voskovce a Jana Vladislava. Projekce a následná diskuse se budou konat za účasti režisérů filmu, Bertranda Schmitta a Pierre-André Sauvageota.

 

Vzdor básníků je svědectví o tom, co to byl disident v Československu v době komunistického režimu, které vychází z příběhů a záznamů dvou přátel, básníků a disidentů, kteří zažili vnitřní odboj a kteří se jako oběti neustálé šikany ocitli v exilu ve Francii. Oba byli signatáři Charty 77 od jejího počátku. Oba byli básníky, vydavateli, mysliteli a osobnostmi, které během svého exilu hrály významnou roli ve Francii a v zahraničí pro pochopení toho, jaká byla situace v Československu. Aktivisty zůstali až do konce.

 

  

Opposants poétiques, Label vidéo 2012, 78 min

 

Vstup zdarma.

 

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

25.4.2019 19:30 - 21:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala