Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

17.4.2019 19:30 - 21:00

Samizdat: četba Hrabal a Černá

Scénické čtení zakázaných textů Bohumila Hrabala a Jany Černé, publikovaných jako samizdat. Literární večer je doprovodným programem výstavy Samizdat - zakázaná literatura.

 

 

Vybrané úryvky z textů Bohumil Hrabala a Jany Černé přečtou Clara Leclerc-Petrášová a Romane Fournier. Četba v podání dvou interpretek bude doplněna hudebním okénkem.

 

 

 


 

V první části budou čteny úryvky z knihy Příliš hlučná samota od Bohumila Hrabala, která byla zakázána komunistickým režimem a byla publikována v samizdatu v roce 1977. V další části se uskuteční četba dopisu Dnes ne do řiti od Jany Černé napsaného pro Egona Bondyho. Dopis odhaluje neuvěřitelnou svobodomyslnost této disidentky.

Je patrné úzké spojení mezi texty a jejími autory. Bohumil Hrabal a Egon Bondy byli velcí přátelé a Jana Černá v té době s Egonem Bondym udržovala intimní vztah.

 

 


 

 

Une trop bruyante solitude (Příliš hlučná samota), Bohumil Hrabal, přeložila: Anne-Marie Ducreux-Paleníček, vydavatelství: Robert Laffont 2007.

Pas dans le cul aujourd'hui (Dnes ne do řiti), Jana Černá, přeložila: Barbora Faure, vydavatelství: La Contre Allée, 2014.

 

 

 

 

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

17.4.2019 19:30 - 21:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala