Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.1.2013 - 3.2.2013

Představení Risk souboru Cirk La Putyka ve Francii

Na festivalech Janvier dans les étoiles (La Seyne-sur-Mer) a Cirque en corps (Marseille)

 

25 LEDNA 20H

26 LEDNA 16H

27 LEDNA 15H

Festival soudobého cirkusu „Janvier dans les étoiles“

Espace Chapiteaux des Sablettes

Avenue Jean-Baptiste Mattéi

83500 La Seyne-sur-Mer

www.janvierdanslesetoiles.theatreurope.com

 

2, 4 ÚNORA 20H30

3 ÚNORA 16H

Festival Cirque en corps

CREAC de Marseille

22 boulevard de la Méditerranée

13015 Marseille

www.festival-cirque-en-corps.com

 

 

Součást triptychu Lacrimae

Premiéra 2013

Trampolína, kolo Cyr, žonglování, akrobacie, tanec, loutky, atd.

Délka představení 1h40 (včetně 15 min. přestávky)

 

Tvůrci a obsazení

Hrají: Petr Valchář, Jiří Kohout, Zuzana Havrlantová, Kajsa Bohlin, Marc Brillant, Mikko Karhu, Petter Wadsten, Jan Balcar, Andrej Rády, Jan Kletenský

Režie, koncept: Rosťa Novák a spol.

Hudba: Jan Balcar, Andrej Rády a Jan Kleténský

Scénografie: Rosťa Novák, Miloslav Vácha a Hynek Dřízhal

Kostýmy, Make-up: Kristina Záveská

Výtvarná spolupráce: Lukáš "Musa" Musil

Hair stylist: Lenka Habártová, Jan Balcařík

Zvukový design: Jan Středa, Robert Matoušek

Světelný design: Jan Mlčoch, Ondřej Kyncl

Choreografie: Thomas Steyaert

Kamera: Jakub Jelen

Technika: Miloslav Vácha, Marek Rippl

Produkce: Cirk La Putyka

 

Koprodukce Pôle Cirque Méditerranée, Marseille-Provence 2013, Capitale européenne de la culture v rámci projektu LACRIMAE

 

Nejnovější představení souboru Cirk La Putyka, poprvé s mezinárodním obsazením - kromě nových tváří se mohou diváci těšit i na nové disciplíny, živou hudbu, projekce, ale i létající nože nebo šálek kávy v sedmimetrové výši.

Může existovat závislost na risku? Kdo z vás risk v životě záměrně vyhledává a kdo se s riskantním momentem setkal náhodně? Kdo z něho má strach? Co se stane s člověkem, když dojde na určitou hranu? Udrží se na ní a pokračuje dál s novou zkušeností? Pokud z té hrany spadne, začíná život od začátku? Je možné i v tuto chvíli najít svobodu, pocity štěstí a euforie, dokázat se smát a žít na sto procent? ANO - je to možné!!!!Představení RISK je esencí fantazie a svobody pohybu v omezení, plné kontrastů, barev a emocí.

Představení RISK vzniklo v rámci projektu LACRIMAE – dlouhodobé unikátní spolupráce špičkových zahraničních souborů. Projekt byl realizován ve třech regionech, které korespondují s myšlenkou trojúhelníku – Švédsko (Cirkus Cirkör), Česká republika (Cirk La Putyka) a Francie (Cahin Caha).

Triptych představení bude obsahovat určité společné aspekty a postupy, ačkoliv každé představení má své vlastní téma. Jednotlivá představení triptychu se budou střídavě konat na obou místech festivalu. Ukázka společné práce těchto souborů byla k vidění na festivalu Letní Letná během srpna 2012, přičemž každé představení bylo vyprodané a oceňované nejen diváky ale i uměleckou kritikou.

Cílem projektu je i hledání nových cirkusových disciplín a možností využití nových materiálů a scénograficky-technických postupů. Využíváme loutkové divadlo ve vztahu k akrobacii a modernímu tanci, živou hudbu na scéně, neokázalé prosté materiály, propojení tance s tělesným handicapem. To je přístup, který si vyžaduje mnohem náročnější období zkoušení a příprav.

Rozvíjející se mezinárodní spolupráce se špičkovými soubory rozšiřuje možnosti prezentace Cirku La Putyka v zahraniční konkurenci, na prestižních festivalech a v divadlech, kde ještě české soubory nevystupovaly. Účast v tomto prestižním projektu je dalším uměleckým vrcholem v dosavadní činnosti souboru.

 

Partneři: Magistrát hl. města Prahy, Ministerstvo kultury ČR, Nadace OKD, Nadace Machinery Fund, Budweiser Budvar, Nike sportswear, iStyle, Husky, Redken, M.A.C cosmetics, La Fabrika, Scénografie a.s., H&M

 

 

www.laputyka.cz

 

Místo konání:
La Seyne-sur-Mer et Marseille
Datum:

Od: 25.1.2013
Do: 3.2.2013

Organizátor:

Festivals Janvier dans les étoiles et Cirque en corps


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala