Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.4.2018 13:30 - 22:00

RESE ARCH MEETUP PARIS 2018

České centrum podporuje českou účast na Mezinárodním setkání tvůrců a teoretiků digitálního designu v architektuře. Za ČR na akci vystoupí renomovaní designéři Jan Paclt a Dmitrij Nikitin ze Studia Federico Díaz. Konferenci uvádí Ján Pernecký - RESE ARCH (SK).

 

RESE ARCH pořádá, v Paříži již podruhé, mezinárodní konferenci expertů digitálního designu v architektuře. RESE ARCH MEETUP je jednou z hlavních událostí Festivalu DATASCAPES 2018, který pořádá tvůrčí platforma pro design a inovaci VOLUMES. Konference se již konala v Bratislavě (2015), v Paříži (2016) a v Praze (2017). Letošního čtvrtého ročníku se za Českou republiku zúčastní  renomovaní designéři Jan Paclt a Dmitrij Nikitin ze Studia Federico Díaz.

 

Mezinárodní konference RESE ARCH MEETUP v Paříži  je prostorem pro setkání tvůrců i teoretiků digitálního designu v architektuře, odborníků v oblasti digitální výroby spolu s « thinkery » a současnými filosofy.  Akce probíhá formou neformálního setkání návrhářů a výzkumníků v oblasti počítačové architektury. Cílem je představit osobní projekty a výsledky výzkumu všech účastníků, každý host tedy bude mít dvacetiminutovou přednášku, po níž následuje deset minut pro otázky z publika. Konference je zároveň jedinečnou příležitostí k setkání a navázání kontaktů a spolupráce v profesionálním a zároveň uvolněném a přátelském prostředí.

Již od prvního ročníku v Bratislavě v roce 2015 byl RESE ARCH MEETUP atraktivní akcí, představující nejlepší experty z Evropy a Spojených států. RESE ARCH organizuje podobné akce již téměř 10 let a v rámci umělecké komunity se těší prestižnímu postavení. Na Slovensku toto sdružení pořádá debaty, konference, odborné workshopy a výstavy a v roce 2012 reprezentovalo Slovensko a Českou republiku na bienále v Benátkách. Všechny aktivity RESE ARCH jsou mezinárodní.

 

Hosté :

Jan Paclt a Dmitrij Nikitin
Praha/ CZ
Federico Díaz Studio

Rémi Babut
Paříž/ FR
Franck Boutté Consultants

Aymeric de la Bachelerie
Paříž/ FR
Franck Boutté Consultants

Judyta Cichocka
Berlín/ D
Parametric support

Alessio Erioli
Bologna/ IT
Co-de-iT | Università di Bologna

Andrea Graziano
Turín/IT
Co-de-iT | digifabTURINg

Mary Katherine Heinrich
Copenhagen/ USA
CITA (DK) | NECSI (US) | flora robotica (EU)

Ludovic Mellagol
Limoges/ FR
Robot_Faber

 

Podrobné info o akci a vstupenky

 

Místo konání:

VOLUMES coworking | 78 rue Compans, Paris 19ème

Datum:

4.4.2018 13:30 - 22:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce

dní předem