Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

13.3.2014 20:00

Zběh

Květen 1944. François se po odchodu z německé univerzity vrací do rodného Lucemburska. Aby se vyhnul povolávacímu rozkazu a nemusel bojovat za nacistické Německo, skrývá se spolu s ostatními dezertéry ve starém opuštěném dole....Film Nicolase Steila, Lucembursko, 2009, promítán v původním francouzském znění. V rámci Týdne zahraničního filmu v Paříži, kterou pořádá FICEP (Fórum zahraničních kulturních středisek v Paříži), 1. ročník s podtitulem "Láska za dob války". Projekce ve spolupráci s Lucemburskou kulturní misí ve Francii. Místo konání: Janáčkův sál.

 

 

Je květen 1944. François se po odchodu z německé univerzity vrací do rodného Lucemburska. Aby se vyhnul povolávacímu rozkazu a nemusel bojovat za nacistické Německo, skrývá se spolu s ostatními dezertéry ve starém opuštěném dole.

 

Režie: Nicolas Steil

Scénář: Nicolas Steil et Jean-Louis Schlesser

Hudba: André Mergenthaler, Michel Wintsch

Produkce: Iris Productions, Cab Productions (CH)

Hrají : Grégoire Leprince-Ringuet, Marianne Basler, Thierry Van Werveke, Michel Voita, Carlo Brandt...

 

Cena za nejlepší výpravu, Hollywood Reel Independent Film Festival, 2012 / Cena za nejlepší film, Radar Hamburg International Independent Film Festival, 2012 / Prix za nejlepší film, Los Angeles Underground Film Festival, 2012 / Prix za nejlepší režii, Los Angeles Underground Film Festival, 2012 / Cena za nejlepší mužský herecký výkon (Grégoire Leprince-Ringuet), Los Angeles Underground Film Festival, 2012 / Cena za nejlepší kameru, Los Angeles Underground Film Festival, 2011

 

Video ukázka: www.youtube.com/watch?v=yrkU3ybukCw

 

V rámci Týdne zahraničního filmu v Paříži, kterou pořádá FICEP (Fórum zahraničních kulturních středisek v Paříži), 1. ročník "Láska za dob války".

Projekce ve spolupráci s Lucemburskou kulturní misí ve Francii.

 

Janáčkův sál

Vstup volný

 

 

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

13.3.2014 20:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala