Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.12.2015 19:00

Prostituce a obchod s lidmi

Debata v rámci Evropskéo Cénaclu Českého centra, ve spolupráci se sdružením Amicale du Nid.

 

Otázka prostituce je velkým sociálním tématem. Pro jedny se jedná o "nejstarší povolání světa", pro druhé o újmu na lidské důstojnosti, které je potřeba čelit stejně jako otrokářství. Postoje jednotlivých zemí Evropské unie se liší, samotná EU zasahuje v případech obchodu s lidmi, zejména obchodu za sexuálními účely, ale nijak se adresně nezabývá samotnou prostitucí. Francie hlásá od roku 1960 zrušení prostituce; v současné době se projednává nový zákon proti prostituci, který by měl být projednaný ve francouzském Senátu koncem roku 2015.

Jako úvod do tématu bude promítán film Nelly, Káťa a ostatní Marie Crouailové (1h), který obsahuje svědectví několika žen zatažených do prostituce.

Hélène de Rugy a Juliet Christmann ze sdružení Amicale du Nid posléze přiblíží, co stipuluje úmluva OSN z roku 1949, jaký je francouzský kontext problému včetně navrženého nového zákona a promluví o zkušenostech Amicale du Nid, které je nejdůležitější institucí pro pomoc obětím prostituce (přes 5000 případů ročně).

 

Janáčkův sál

Vstup volný

 

 

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

4.12.2015 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala