Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

13.3.2019 19:30

Projekce filmu Baron Prášil

Film Baron Prášil, jehož autorem je Karel Zeman, bude uveden v rámci Týdne zahraniční kinematografie, který pořádá FICEP - sdružení zahraničních kulturních center v Paříži.

 

Forum des Instituts étrangers à Paris (FICEP) uvádí ve dnech od 6. do 17. března 2019 Týden zahraniční kinematografie. Letošní šestý ročník se zaměřuje na fantasy filmy. Promítáno bude tedy ne méně než 24 dlouhometrážních a krátkometrážních filmů z 19 zemí.

Baron Prášil 

Československý film Baron Prášil od Karla Zemana vyšel roku 1961. Astronaut Toník se na Měsíci setká s těmi, kterým odedávna tento souputník Země patří: se Cyranem de Bergerac, baronem Prášilem a Verneovými kosmonauty Nichollem, Barbicanem a Ardanem. Všichni pokládají Toníka, oblečeného ve skafandru, za pravého obyvatele Měsíce. Baron Prášil ho proto pozve na návštěvu Země. Bájní Pegasové je odnesou do Cařihradu, kde oba zachrání krásnou zajatkyni Bianku a oba se do ní zamilují. Na útěku před sultánem je nutné překonat mnoho nebezpečných situací: skočit ze skály do moře, bojovat s Holanďany proti mnohonásobné přesile turecké flotily, vydržet útrapy v útrobách velryby, která je spolkla i se člunem...

Projekce filmu Baron Prášil 13. března 2019 od 19:30 v kině Christine 21. 

Více informací o projekci: https://www.ficep.info/single-post/LE-BARON-DE-CRAC

Více informací o Týdnu zahraniční kinematografie: https://www.ficep.info/semaine-des-cinemas-etrangers

Jednotné vstupné : 7€

Místo konání:

Cinéma Christine 21, 4 rue Christine, Paris 75006

Datum:

13.3.2019 19:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala