Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.3.2019 19:00

Projekce dokumentu "Moje století“ režisérky Theodory Remundové

Francouzská premiéra dokumentu « Moje století » za účasti režisérky Theodory Remundové a scénáristky Kláry Formanové. Film české režisérky Teodory Remundové, natočený v České televizi, je mozaikou 25 životních příběhů stoletých obyvatel ze všech regionů České republiky.

 

Zásadní momenty jejich osobních příběhů sleduje v souvislosti se společenskými proměnami od první republiky až do současnosti. Kostru celého filmu tvoří některé významné dějinné události, které život v České republice od jejího vzniku po dnešek významně poznamenaly, ale i jednotlivé etapy lidského života od dětství, prvních lásek, dospělosti a rodičovství, zároveň také profesní zaměření, společenské i duchovní postoje jednotlivých protagonistů. Skupinu tvoří muži i ženy v rovnocenném zastoupení, příslušníci různých sociálních vrstev - v minulosti (někteří dodnes) manuálně pracující, ale i vysokoškolsky vzdělaná inteligence.

Dokument prostupuje multikulturnost a silné lidské osudy respondentů a jejich blízkých.

Setkáváme se například s panem Eduardem Markem (101 let), skautem duší i tělem, vězněným jak za nacistické okupace, tak v době komunistické totality, ale i s komunistickým kádrovákem Josefem Štolou (105let), dále s lékařem židovského původu panem Ladislavem Zemanem (101let), jehož rodiče zahynuli při transportu do Osvětimi, s Němkou paní Helmtraud Langerovou (100 let), část její rodiny byla po válce odsunuta nebo manželkou významného českého vynálezce Otto Wichterleho paní doktorkou Lindou Wichterlovou (101let) a dalšími... 

Film nechce moralizovat ani manipulovat divákův názor, je obrazem setkání 25 nevšedních i všedních osudů a zázraku stoleté existence.

Moje století (104’), projekce v češtině s FR titulky

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trailer : 

 

 

 

Rezervace vstupu nutná.

Rezervace jsou garantovány maximálně do 19h10, tj. 20’ před zahájením projekce.

V případě pozdního příchodu Vám bohužel nemůžeme zaručit vstup do sálu.

 

 

FOTOGALERIE Z AKCE :

     

 

 

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

8.3.2019 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala