Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.11.2016 14:00

Program krátkých filmů Visegràdské skupiny 2016

V rámci filmového festivalu Kinopolska 2016.

 

 

15. února 1991 podepsalo Maďarsko, Polsko a Československo deklaraci, která dala vzniknout neformální skupině, jejímž cílem bylo posílit politickou spolupráci mezi těmito státy. Visegrádská skupina nese název maďarského lesa, ve kterém byla zakládající deklarace podepsána. V4, jak je po rozpadu Československa dnes skupina často označována, se se svou rozlohou a počtem obyvatel vyrovná zemi jako je Francie. Čtyři země jsou členy Evropské unie a spolupracují v kulturních, ekonomických a sociálních odvětvích.

 

Promítání je pořádáno ve spolupráci s Polským institutem, Maďarským institutem a Slovenským institutem v Paříži při příležitosti 25. výročí založení skupiny. 

 

Můj průvodce

Film Barnabase Totha, Maďarsko, 2013, 12 min

Starší pár uvízne v dopravní zácpě. Ona komentuje, troubí, kontroluje. On nespokojeně reptá nebo dokonce vybuchuje vztekem. Je to jejich způsob chování. Ale život je plný nečekaných zvratů.

 

Dívka

Film Tomasze Wolskiho, Polsko, 2015, 25 min

Matka s dcerou spolu před lety přestaly mluvit. Ale když se vnučka Weronika nevrátí ze školy, rozhodnou se ji hledat společně navzdory svým odlišnostem.

 

Bába

Film Zuzany Špidlové, Česká republika, 2008, 22 min

Matka se mne na nic neptala, jednoduše přivedla babičku k nám domů. Nyní spí uprostřed mého pokoje. Jsem to já, kdo se o ni stará. Neustále.

Cena Cinéfondation 2009.

 

Kameny

Animovaný film Kataríny Kerekesové a Ivany Šebestové, Slovensko, 2010, 26 min

Skupina mužů dennodenně urputně pracuje v kamenolomu. Jednoho dne je jejich práce narušena příchodem ženy, která s sebou do tohoto tvrdého světa přináší jemnost a cit. 

 

Plné vstupné: 8 €

Snížené vstupné: 6 €

 

Kino Le Balzac

1 rue Balzac

75008 Paris

Místo konání:

Cinéma Le Balzac

Datum:

19.11.2016 14:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala