Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.4.2014 - 11.4.2014

Moravskoslezský kraj

Výstava fotografií krás Moravskoslezského kraje je nabídnuta ostravskou Agenturou pro regionální rozvoj ve spolupráci s CzechTourismem a Českým centrem Paříž. Výstava otevřená od 8. do 11. dubna.

 

Moravskoslezský kraj

Ať už do Moravskoslezského kraje cestujete odkudkoliv, jako první vás vždy přivítají překrásné hory se specifickým geniem loci. Větrné vrcholy, hluboké lesy, voňavé louky a údolíčka s rázovitými dřevěnými kostelíky na vás dýchnou harmonií, ale skýtají také četné příležitosti pro zimní sportování, pěší i cyklistickou turistiku. To ovšem neznamená, že na krásu tu má patent jen příroda. Jako rozkutálené perličky sedí v údolích mezi kopci či na jejich úpatí řada městeček s dlouhou historií a pozoruhodnými stavebními a kulturními památkami – namátkou zmiňme především bývalé hlavní zemské město Opavu, dále Krnov, Hradec nad Moravicí nebo Štramberk. Za horami se pak duch kraje proměňuje, neboť nížinám vládnou velká města s bohatým industriálním dědictvím. Dnes už si v nich ale můžete vybrat i z velké nabídky kulturních a uměleckých akcí mnohdy evropského významu, zábavy, sportu či gastronomie. Zejména Ostrava rozkvetla v posledních letech do podoby moderní a barevné metropole.

Za nevšedními zážitky, které mohou zahrnovat také pobyt v lázních, wellness či golfovou turistiku, se ale můžete vydat i jinam. Stačí jen zvážit, jestli vaše kroky povedou třeba do Karviné, Českého Těšína či Frýdku-Místku, nebo zda zvolíte prohlídku některé historické či technické památky, kterých je v regionu celá řada. Splést se nelze, kraj na pomezí Moravy a Slezska má pro vás všude schované nějaké překvapení. Na relativně malém území se zde koncentruje nezvykle pestrá mozaika turistických zajímavostí, která uspokojí prakticky všechny návštěvníky.

 

Výstava otevřená od 8. do 11. dubna od 13:00 do 18:00.

Vstup volný.

 

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

Od: 8.4.2014
Do: 11.4.2014

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala