Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

1.2.2018 18:30

Lenka Horňáková-Civade: Prezentace knihy "Une verrière sous le ciel"

České centrum ve spolupráci s nakladatelstvím Alma Éditeur Vás srdečně zvou na večer věnovaný prezentaci nové knihy "Une verrière sous le ciel" od spisovatelky Lenky Horňákové-Civade. Prezentace knihy bude probíhat v Janáčkově sále Českého centra od 18H30.

 

 

Za přítomnosti Petra Druláka, velvyslance České republiky ve Francii, a zástupců nakladatelství Alma Éditeur.


Četba-koncert

U příležitosti vydání nového románu "Une verrière sous le ciel" Lenky Horňákové-Civade, držitelky Renaudotovy ceny lyceí za rok 2016 za román "Giboulées de soleil", Vás České centrum v Paříži a nakladatelství Alma Éditeur srdečně zvou na koncert a četbu této knihy. 

Program:

- « Sonáta pro housle a klavír », Leoš Janáček  (Eva Zavaro - housle a Selim Mazari - klavír)

- autorské čtení knihy

- autogramiáda a pohoštění

 

Životopis:

Lenka Horňáková-Civade je česká spisovatelka a novinářka žijící od roku 1998 trvale v Provence. Narodila se v roce 1971 v Prostějově, kde studovala na gymnáziu, poté vystudovala Vysokou školu ekonomickou a několik semestrů na FFUK v Praze. V době studia pracovala jako brigádnice v Belgii, kde se zdokonlovala ve francouzštině a kde též poznala svého budoucího muže, divadelníka Jean-Louis Civade. Odjela s ním do Paříže, kde po promoci studovala ještě další rok ekonomii v rámci Programme Copernic (roč. 94/95). Začala zde také navštěvovat soukromé hodiny kresby a malby na Beaux-Arts v Paříži. Po sňatku s Jean-Louisem se stal jejím příbuzným jeho strýc, malíř Roger Civade, který ji podporoval v její celoživotní zálibě v kreslení a malování a stal se jejím učitelem a průvodcem po světě umění.


V roce 2010 vydalo nakladatelství Lidové noviny její první román Provence jako sen, ve kterém zachytila nelehké období rekonstrukce zámečku St. Quentin. O rok později ve stejném nakladatelství vydala knihu Lanýže a v roce 2013 společně s francouzskou spisovatelkou Anne Delaflotte Mehdevi napsala knihu pod názvem Prioritaire/Priority Praha – Paříž. V roce 2014 ji vydalo ve francouzštině nakladatelství Non Lieu pod názvem Entre Seine et Vltava. V roce 2015 následovala kniha Pohlednice z kavárny v nakladatelství Lidové noviny a v roce 2016 vydalo nakladatelství Alma Éditeur její román ve francouzštině Giboulées de soleil (Sluneční přeháňky), za nějž obdržela cenu Prix Renaudot des Lycéens 2016, cenu Prix La Ruche des mots 2016, a cenu Prix Soroptimist de Littératures européennes Cognac 2016.

Lenka Horňáková-Civade se pravidelně účastní debat a konferencí na téma vývoje práv žen v České republice, a to ať jako spisovatelka či malířka.

Pravidelně vystavuje ve Francii i v České republice. 

 

 

 

 

 

Janáčkův sál
Vstup zdarma

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

1.2.2018 18:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala