Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.6.2018 19:00

Prezentace knihy A. Sitruka o Janu Palachovi

Anthony Sitruk představí v Českém centru Paříž svoji novou knihu La vie brève de Jan Palach, která vyjde 13/6 ve vydavatelství Editions Le Dilettante.

 

 

Uvedení a čtení úryvků z nové knihy Anthonyho Sitruka o Janu Palachovi proběhne ve spolupráci s nakladatelstvím Editions Le Dilettante v Paris-Prague Jazz clubu 25. června 2018 od 19H.

Večer bude zakončen přípitkem.

 

JAN PALACH : 16. ledna 1969  ve 14 hodin 30 minut se u kašny pod budovou Národního muzea na Václavském náměstí v Praze polil benzínem a zapálil dvacetiletý student Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Jan Palach. Učinil tak nejen na protest proti sovětské okupaci a pokračujícím ústupkům okupantům ze strany československé politické reprezentace, ale především chtěl vyburcovat svůj národ z letargie. S těžkými popáleninami na 85 % povrchu těla byl převezen na kliniku do Legerovy ulice, kde tři dny poté zemřel.

 

Anthony Sitruk

Francouszký spisovatel, scénárista Anthony Sitruk se narodil 15. dubna 1975. V roce 2013 debutoval svým prvním románem Pornstar a nyní přichází do literárního světa se zcela odlišným námětem. Vede čtenáře do okupované Prahy, kde sleduje život československého studenta Jana Palacha, který ani v této nelehké době neměl strach bojovat za svobodu svého státu.  

 

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

25.6.2018 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala