Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.6.2012 19:00 - 8.9.2012

Přesahy

Vernisáž za přítomnosti kurátorky výstavy, Lucie Loosové a se speciálním koncertem kapely Republic of Two v rámci Svátku hudby 2012.

 

 

 

Výstava PŘESAHY ukazuje vliv mezioborového působení na výsledné dílo v tvorbě významných českých současných umělců. Přináší díla scénografických tvůrců pro prostor mimo divadlo a naopak díla tvůrců mimodivadelních pro scénografii. Teoretická rovina setkávání oborů a vzájemné využívání jejich principů je běžná. Tato výstava ukazuje naopak díla, kdy se autor v praxi pustil na pole pro něj neznámé, kdy dobrovolně opouští prostor svého oboru a zpracovává prostor oboru nového. Zastoupeny jsou obory architektura, fotografie, móda, hudba, sochařství, multimédia, komiks a divadlo.

 

Tvůrčí přesahy vnímám jako důležitou součást umělecké tvorby. Zkusit jinou disciplínu je výjimečná příležitost, ve které si může umělec ověřit své schopnosti. Je výzvou i inspirací. Překračovat sebe sama je nezbytné pro obohacení tvůrcova myšlení a osobnosti, pro vzájemnou výměnu energií, technologií a způsobu tvorby. Vydat se novým směrem také znamená příležitost k setkávání lidí, kteří by se jinak neměli šanci setkat“, říká kurátorka a organizátorka výstavy Lucie Loosová.

 

Na výstavě budou prezentována díla a přesahy následujících umělců: Erika Bornová, Šimon Caban, Daniel Fikejz, Iška Fišárková, Petr Jedinák, Martin Kermes, Petr Kolínský, Jan P. Muchow, Albert Pražák, Liběna Rochová, Simona Rybáková, Roman Sejkot, Vladimír Soukenka.

 

Výstava potrvá od 22. června do 8. září 2012, otevřená bude od úterka do pátku od 13h do 18h. Bude zavřená v červenci 2012.

Vstup volný.

 

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

Od: 21.6.2012 19:00
Do: 8.9.2012

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala