Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

6.7.2019 20:00

Divadelní představení "Feu"

Divadelní soubor "Collectif du début" v repríze svou divadelní hru FEU, která byla vybrána pařížskou radnicí jako jeden z vítězů soutěže festivalu Creart’up. Hra je poctou Janu Palachovi a byla představena v Českém centru v lednu letošního roku u přílležitosti 50.letého výročí od upálení a smrti Jana Palacha.

Text a režie : Clara Leclerc-Petrášová

 

Collectif du début 

Le  Collectif  du début  založily v roce  2017   Fany  Combrou,  Clara  Leclerc, Manon  Leguay  a  Gwenaëlle  Martin.  Jejich tvorba si klade za cíl aktivně reagovat a angažovat se na úrovni umělecké, politické a historické. Společné hledání a experimentování jsou základem jejich práce. 

 

Synopsis

16. leden 1969. Čtyři čeští studenti se dozvídají o smrti Jana Palacha, který se upálil na Václavském náměstí, aby tím vyjádřil svůj protest proti okupaci Československa. Příběh se odvíjí na pozadí policejního vyšetřování a odehrává se po dobu tří dnů, během nichž diváci sledují dilema, jimiž procházejí hlavní protagonisté, a to zda zůstat věrní svým politickým ideálnům či se nechat pohltit vlastní pasiviou a individualismem.

 

Vstupné : 8 €, Snížené vstupné : 6 €

Dvě představení : v 18h a v 20h.

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

6.7.2019 20:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala