Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.4.2019 19:00

Prezentace nové knihy spisovatelky Lenky Horňákové-Civade

Pochopit Prahu, její mýty a důvody, proč toto evropské město stále fascinuje. To je tématem nové knihy spisovatelky Lenky Horňákové-Civade "Apprendre Prague/Poznejte Prahu". Představení knihy se bude konat v Českém centru za účasti nakladatele Marca WILTZE.

 

Více informací na stránkách nakladatele Magellan & Cie.

 

Lenka Horňáková-Civade je česká spisovatelka a novinářka žijící od roku 1998 trvale v Provence. Narodila se v roce 1971 v Prostějově, kde studovala na gymnáziu, poté vystudovala Vysokou školu ekonomickou a několik semestrů na FFUK v Praze. 

V roce 2010 vydalo nakladatelství Lidové noviny její první román Provence jako sen, ve kterém zachytila nelehké období rekonstrukce zámečku St. Quentin. O rok později ve stejném nakladatelství vydala knihu Lanýže a v roce 2013 společně s francouzskou spisovatelkou Anne Delaflotte Mehdevi napsala knihu pod názvem Prioritaire/Priority Praha – Paříž. V roce 2014 ji vydalo ve francouzštině nakladatelství Non Lieu pod názvem Entre Seine et Vltava. V roce 2015 následovala kniha Pohlednice z kavárny v nakladatelství Lidové noviny a v roce 2016 vydalo nakladatelství Alma Éditeur její román ve francouzštině Giboulées de soleil (Sluneční přeháňky), za nějž obdržela cenu Prix Renaudot des Lycéens 2016, cenu Prix La Ruche des mots 2016, a cenu Prix Soroptimist de Littératures européennes Cognac 2016.

Lenka Horňáková-Civade se pravidelně účastní debat a konferencí na téma vývoje práv žen v České republice, a to ať jako spisovatelka či malířka.

Pravidelně vystavuje ve Francii i v České republice. 

 

Vstup na akci zdarma.

Doporučujeme vám rezervovat si místo předem na tel.: 01 53 73 00 22 nebo mailem na paris@czech.cz nebo elektronicky na https://forms.gle/iUcp1zuvdUSitZwy6.

Na místě bude možno zakoupit tuto novou knihu, ale i předchozí autorčiny knihy.

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

4.4.2019 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala