Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.5.2017 13:00 - 20.5.2017 19:00

Pop Up shop: Kateřina Geislerová

Kateřina Geislerová představí v Paříži svou novou kolekci na jaro-léto 2017. Designérka patří mezi uznávané návrháře, kteří udávají směr české módní scéně. Buďte u toho!

Pátek 19. května
Sobota 20. května
od 13 do 19 hodin

TVORBA

Kateřina Geislerová je česká módní návrhářka působící také v Paříži. Je zaměřená především na couture, ale pravidelně také vytváří limitovanou kolekci prêt-à-porter. Její styl je ženský s notnou dávkou francouzského šarmu a její práce je lehko rozpoznatelná díky nezaměnitelnému až sochařskému rukopisu. Zvláštní důraz klade jak na volbu kvalitních materiálů, tak na preciznost zpracování a perfektně padnoucí střihy se zajímavými detaily. Podporuje dámskou siluetu i osobnost nositelky a její komfort.

BIOGRAFIE

Kateřina Geislerová se narodila 16. října 1974 v Praze. V roce 1993 přijela do Paříže, aby zde na Sorboně vystudovala francouzštinu a poté od roku 1994 i historii umění. V roce 1997 pokračovala ve studiu na pařížské univerzitě St. Denis, kterou ukončila o dva roky později  titulem "Maitrise de science et technique". K módě se dostala až při studiích na pařížské umělecké škole LISAA (L’institut Supérieur des Arts Appliqués), kde si vybrala dvouletý obor oděvní návrhář.

Již během studia obdržela první objednávky jejích modelů a získala tak své první klientky. Studium ukončila s nejlepší ročníkovou prací v roce 2001 a možnost zdokonalit se v navrhování a konstrukci využila v krátkodobých stážích v předních pařížských módních domech.

V roce 2002 se zúčastnila  « Festival de Jeunes Créateurs – Tignes »  a  « Festival de la Côte d’Opale » s kolekcí, která byla natolik úspěšná, že vzápětí uspořádala svou první přehlídku v centru Paříže.

Dosavadní úspěch ji natolik povzbudil, že se začátkem roku 2003 rozhodla založit svou vlastní značku a otevřít si ateliér/showroom nedaleko Champs Elysées.  Její první kolekce jako mladého módního návrháře se nejprve skládaly pouze z originálních kusů a limitovaných sérií zhotovovaných pouze na zakázku a na míru. Ale již v roce 2004 rozšířila svou tvorbu linií prêt-à-porter, která byla prezentována v různých pařížských buticích.

V roce 2009 spustila internetový shop, který je součástí jejich webových stránek www.katerina-geislerova.com.

Místo konání:

50, rue de Sevigné, Paris 3

Datum:

Od: 19.5.2017 13:00
Do: 20.5.2017 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala